۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد ساعت 1:59 PM

عکس روز

22 بهمن 1396 سنندج

نظرسنجی

آخرین اخبار
وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 68148 کد مطلب: 374  
خاطرات اسارت - جنایت حزب کومله

اعدام قسطی - با جنایات حزب کومله آشنا شوید

آکام نیوز
آکام نیوز: برای ما که نسل بعد جنگ هستیم خیلی از اتفاقات جنگ قابل درک نیست.مثلا وقتی از جنایات حزب کومله میگوییم خیلی ها یاد سربریدن میفتند،ولی این جنایات به سربریدن ختم نمیشد.
۱۳۹۱ پنج شنبه ۷ ارديبهشت ساعت 06:54

آکام نیوز: برای ما که نسل بعد جنگ هستیم خیلی از اتفاقات جنگ قابل درک نیست.مثلا وقتی از جنایات حزب کومله میگوییم خیلی ها یاد سربریدن میفتند،ولی این جنایات به سربریدن ختم نمیشد.خاطره ای که خواهید خواند مربوط می شود به یکی از آزادگان 8سال دفاع مقدس که در بند زندان های حزب کومله اسیر بود.درواقع این آزاده بزرگوار پرده از نیمی از جنایت های حزب کومله در قبال اسراء برمیدارد.جنایت هایی که دل هر مظلوم عالم را به درد میاورد.واقعا این کومله کجا و کومله سرداران شهید حسین املاکی،وحید رزاقی،فرهاد لاهوتی و ... کجا.چه رشادت هایی که شهدای کومله ما در مقابل این جنایت ها انجام دادند.

به خاطره زیر توجه کنید:به گزارش گروه «سیاسی» پایگاه خبری تحلیلی اطلاع رسانی آکام نیوز، آنچه خواهید خواند قصه، افسانه و یا قسمتی از یك فیلم ترسناك نخواهد بود. این نوشته خاطرات یكی از سربازان حضرت روح الله است كه از روزهای سخت اسارتش و شكنجه هایی كه توسط منافقین شده است گفته كه واقعا اگر نبود عشق به خدا نمی‌شد زیر این عذاب‌ها لحظه‌ای تحمل كرد و سری را فاش نكرد.

*ما عده‌ای از برادران ارتشی بودیم كه ماموریت بازگرداندن حدود چهل بدن مطهر و منور از شهدای عملیات‌های گذشته را داشتیم. در محور پیرانشهر در منطقه آلواتان بود كه افراد كومله یكی از تانك‌های ما را زدند، در همان هنگام كه می‌خواستم خودم را از تانك بیرون بیندازم كتف راستم هدف تیر آن كوردلان قرار گرفت و به همین صورت به اسارت افراد وحشی و خونخوار حزب كومله درآمدم.

اینكه می‌گویم وحشی و خونخوار، غلو نیست. برایتان توضیح می‌دهم اعمالی را كه اینها با اسیرانشان داشتند یك گرگ درنده گرسنه با شكارش ندارد. شما هر حیوان وحشی را كه در نظر بگیرید پس از یك شكار و شكم سیری، آرام می‌شود و تا مدتی به كسی كاری ندارد اما باور كنید این از خدا بی‌خبران كارهایی می‌كردند كه فكر می‌كنم صهیونیست‌ها هم از این اعمال شرمشان بیاید.

حدود یك سال و چندی كه در دست آنها اسیر بودم به انواع و اقسام و به هر مناسبتی شكنجه شدم. شما شكنجه‌هایی را كه در زمان شاه ملعون توسط ساواك انجام می‌گرفت شنیده‌اید اما انگار هر چه تمدن‌ها پیشرفت می‌كند و ادعاهای آزادی، در بوق‌های تبلیغاتی گوش مردم دنیا را كَر می‌كند، نوع شكنجه‌ها و فشارها و قلدری‌ها و بی‌رحمی‌ها هم پیشرفت می‌كند. همان اول اسارت كه به پایگاه منتقل شدم، گفتند هیچ اطمینانی در حفظ اینها نیست، به همین خاطر پاشنه‌های هر دو پایم را با مته و دلر سوراخ كردند و برادران دیگر را هم نعل كوبیدند و با اراجیف و فحاشی بر این عملشان شادمانی می‌كردند. بعد از 18 روز قرار شد ما را به سبك دموكراتیك و آزادانه!! محاكمه و دادگاهی كنند.


یادم می‌آید در یكی از عملیات‌ها تعدادی اسیر عراقی را از جبهه‌ گیلان غرب آورده بودند، یكی از برادران، كمپوتی را كه تازه باز نموده بود به یكی از اسرا كه ابراز تشنگی كرد، داد و رویش را هم بوسید. آن اسیر مات و مبهوت مانده بود و از این حركت نمی‌دانست باید تشكر كند یا از شرمندگی بمیرد. از این نمونه‌ها شاید بسیار دیده و حتما شنیده‌اید. نه اینكه بخواهم رفتارها را مقایسه كنم چون اصلا قابل قیاس نیست ولی حد ایثار و گذشت را از یك طرف و كمال خشونت و بی رحمی و شقاوت را از طرف دیگر دیدن، خود مشخصه حقانیت هدف و مسیر است. بدوش گرفتن مجروح اسیر عراقی كجا و نعل زدن به پاشنه پا به خاطر فرار احتمالی كجا.


روز دادگاه رسید، رئیس دادگاه، سرهنگ حقیقی را كه همان اوایل انقلاب فرار كرده بود شناختم و محاكمه بسیار سریع به انجام رسید. چون جرم محكومین مشخص بود - دفاع از حقانیت اسلام و جمهوری آن و ندادن اطلاعات- و بالطبع حكم هم مشخص، عده‌ای به اعدام فوری و بقیه هم به اعدام قسطی (یعنی به تدریج) محكوم شدیم. حكم ما كه اعداممان قسطی بود به صورت كشیدن ناخن‌ها، بریدن گوشت‌های بازو و پاها، زدن توسط كابل، نوشتن شمارهای انقلابی! توسط هویه برقی و آتش سیگار به سینه و پشت و ... و تمامی اینها بی چون و جرا اجراء می‌شد. كه آثارش بخوبی به بدنم مشخص است.


یك بار كه ناخن‌هایم را می‌كشیدند طاقتم تمام شده بود و دیگر می‌خواستم اعتراف كنم و هر چه كه می‌دانستم بگویم، اما یكی از برادران سپاهی كه با هم بودیم به نام برادر سعید وكیلی، می‌گفت ما فقط به خاطر خدا آمده‌ایم خود داوطلب شده‌ایم كه بیاییم پس بیا شرمنده خدا و خلق او نشویم و لب به اعتراف باز نكنیم. سوره والعصر را برایم خواند و ترجمه كرد، آب سردی بود كه بر آتش بی طاقتم ریخته شد، پس از آن جریان بود كه سه تا دیگر از ناخن‌هایم را كشیدند و با نمك مرهم گذاشتند و پس از اینكه مقدار زیادی با كابل زدند باز برای به درد آوردن بیشتر بدنم در حضور دیگر برادران، مرا برهنه در دیگ پر از آب نمك انداختند و بیش از نیم ساعت وادارم كردند كه در آن بمانم و سپس برای عبرت دیگر برادران، مرا در سلولی عمومی انداختند.


فكر می‌كردند من معدن تمامی اسرار ایران هستم. لذا از شكنجه بیشتری هم برخوردار می‌شدم. البته بعد از هر شكنجه مدتی به مداوایم می‌پرداختند آن هم نه به خاطر خود من و یا دیگران بلكه به خاطر اینكه یك مقداری از پوستم ترمیم شود تا بتوانند مجددا شیوه تازه‌تری را اعمال كنند. شاید فكر كنید این چیزها را برای جلب احساسات و عواطف شما خوانندگان عزیز می‌گویم اما اینها همه حقیقت محض است و دنیا باید از این همه پستی و رذالت و كثافتی كه دامنگیرش شده شرم نماید و منادیان دروغین حقوق بشر بفهمند كه در این منجلاب بیش از هر كسی خودشان غوطه ور و مورد تمسخر بشریتند. اینها را كه می‌گویم تنها برای سندیت در تاریخ آینده‌گان است. دنیا بشنود كه پای گرفتن اعتراف از یك اسیر، به وسیله تیغ موكت بری سینه‌‌اش را بریده و كلیه‌اش را در می‌آوردند.

و این شكنجه‌ها تنها برای من نبود هر كه مقاومت بیشتری داشت شكنجه‌اش بیشتر بود و این اصلی از اصول حیوانیشان شده بود و اصل دیگر اینكه مردان باید بجنگند و زنان اعتراف بگیرند. هر چه بیشتر فكر كنی كه اساسا اعتقاد اینان بر چه مبنایی است كمتر به نتیجه می‌رسی، آیا ماركسیستند؟ آیا نازیست‌ یا فاشیستند؟ یا چنگیز و آتیلا و دیگر خونخواران سلف خود را اسوه قرار داده‌اند؟ من شاهد جنایاتی بودم كه گفتنش نیز مشمئز كننده و شرم آور است...

مرسوم است به میمنت ازدواج نوجوانی، جلو پایش قربانی ذبح شود. این رسم را كومله نیز اجرا می‌كرد با این تفاوت كه قربانی‌ها در اینجا جوانان اسیر ایرانی بود. چند نفر از ما را برای دیدن عروسی دختر یكی از سركردگان بردند پس از مراسم، آن عفریته گفت: باید برایم قربانی كنید تا به خانه شوهر بروم، دستور داده شد قربانی‌ها را بیاورند. شش نفر از مقاوم ترین بچه‌های بسیج اصفهان را كه همه جوان بودند، آوردند و تك تك از پشت سر بریده شدند، این برادران عزیز مانند مرغ سربریده پر پر می‌زدند و آنها شادی و هلهله می‌كردند. ولی آن بی انصاف باز هم تقاضای قربانی كرد. مجددا شش سپاهی، چهار ارتشی و دو روحانی آورده شدند و از طرف اقوام و دوستان و آشنایان هدیه شدند. آن عزیزان نیز چون دیگر برادران به فیض شهادت عظیمی رسیدند. من و عده‌ دیگری از برادران را كه برای تماشا برده بودند به حالت بیهوشی و اغما به زندان برگرداندند ولی شنیدیم تا پایان مراسم عروسی 16 نفر دیگر را هم در طی مراحل مختلف قربانی هوسرانی شیطانی خود كرده بودند. ننگ و نفرین ابدی بر شما كه اگر تنها قانون جنگل را هم مبنای خود قرار می‌دادید اینچنین حكم نمی‌كردید.

بله، بزرگترین جرم همگی ما این بود كه می‌خواستیم دست اینان را از سر مردم مظلوم و مسلمان كُرد آن منطقه كوتاه كنیم چرا كه به قول حضرت امام «آنها كردستان را به فساد كشاندند و مردم كردستان را به طرز وحشتناكی اذیت و آزار كردند، آنان اموال مردم را غارت كردند و همه را كشتند.» اگر انسان از شنیدن این حرف كه آنها می‌خواستند حاكمیت آن منطقه را بدست گرفته و بر سر مردم

مسلمان و غیور كردستان كه ذخایر انقلابند حكومت كنند، برخود بلرزد و در دم جان بسپرد هیچ جای شگفتی نخواهد بود چونكه ما در این مدت چیزهایی را دیدیم كه حتی شنیدنش هم ممكن است برای شما سنگین باشد. یك نمونه را برایتان عرض می‌كنم.

قبلا اسمی از برادر سعید وكیلی برده بودم. ماجرائی را كه بر سر این برادر آورده شده است نقل می‌كنم. همان طور كه در بالا هم گفتم تنها برای ثبت در تاریخ و اعلام آن به تمام دنیاست كه این صحبت‌هار ا می‌گویم. شاید كه بشنوند و من باب دلخوشی تنها همین یك عمل را محكوم كنند. از مقاوم ترین افراد، سعید وكیلی، سرگرد محمد علی قربانی، سرگروهبان جدی و دو خلبان هوا نیروز بودند كه اغلب اوقات اینها زیر شكنجه بودند. سعید 75 روز زیر شكنجه بود، ابتدا به هر دو پایش نعل كوبیده و به همین ترتیب برای آوردن چوب و سنگ به بیگاری می‌بردند. پس از

دادگاهی شدن محكوم به شكنجه مرگ شد بلكه اعتراف كند. اولین كاری كه كردند هر دو دستش را از بازو بریدند و چون وضع جسمانی خوبی نداشت برای معالجه و درمان به بهداری برده شد و پس از چند روز كه كمی بهبودی یافته بود آوردندش و مجددا اعتراف گرفتن شروع شد.

همانطور كه گفتم این بهداری بردن و معالجه كردن هایشان به خاطر این بود كه مدت بیشتری بتوانند شكنجه كنند والا حیوانات وحشی را با ترحم هیچ سنخیتی نیست. پس از آن معالجه سطحی، با دستگاه های برقی تمام صورتش را سوزاندند، سوزاندن پوست تنها مقدمه شكنجه بود به این معنی كه مدتی می‌گذرد تا پوست‌های نو جانشین سوخته‌ شده و آن وقت همان پوست‌های تازه را می‌كندند كه درد و سوزندگی‌اش بسیار بیش از قبل است و خونریزی شروع می‌شود و تازه آن وقت نوبت آب نمك است كه با همان جراحات داخل دیگ آب نمك می‌اندازند كه وصفش گذشت. تمام این مراحل را سعید وكیلی با استقامتی وصف‌ناپذیر تحمل كرد و لب به سخن نگشود.

او از ایمانی بسیار بالا برخوردار بود و مرتب قرآن را زمزمه می‌كرد. استقامت این جوان آن بی‌رحم‌ها را بیشتر جری می‌كرد. انگار مسابقه‌ای بود بین تمام مردانگی، با تمامی نامردی‌ها و شقاوت‌ها، هر چند كه سعید را با سنگدلی هر چه تمام‌تر به شهادت رساندند اما در این مسابقه تنها سعید بود كه تاج افتخار پیروزی را بر سر گذاشته و بر بال ملائك به ملاء اعلی پیوست.

تنها به آخرین قسمت از زندگی سعید وكیلی می‌پردازم كه اگر سراسر زندگی‌اش هم درسی نباشد همان اواخر دنیایی از ایثار و گذشت، مروت، و مردانگی، استقامت و شجاعت را به تمام ما آموخت و نمودی از عشق و ایمان را جلوه‌گر ساخت. او كه دیگر نه دستی، نه پائی، نه چشمی و نه جوارحی سالم داشت با قلبی سوخته به درگاه خدا نالید كه خدایا مپسند اینچنین در حضور شیاطین افتاده و نالان باشم

دوست دارم افتادگی‌ام تنها برای تو باشد و بس...

خداوند دعایش را اجابت نمود. سعید را به دادگاه دیگری بردند و محكوم به اعدام گردید. زخمهایش را باز كردند و پس از آنكه با نمك مرهم گذاشتند داخل دیگ آب جوش كه زیرش آتش بود انداختند و همان جا مشهدش شد و با لبی ذاكر به دیدار معشوق شتافت. اما این گرگان كه حتی از جسد بی‌جانش نیز وحشت داشتند دیگر اعضایش را مثله نمودند و جگرش را به خورد ما كه هم سلولیش بودیم دادند و مقداری را هم خودشان خوردند و بدنش را ...

الله اكبر... لااله الا الله ... اینكار تنها برای او نبود رسمی شده بود برای هر كس زیر شكنجه جان می‌سپرد البته ناگفته نماند مقداری را هم برای امام جمعه ارومیه فرستادند. درود به روان پاك تمامی شهیدان بالاخص شهید سعید وكیلی.


*قبل از آزادی ما، دو تن از خلبانان هوانیروز در آن حوالی كه ما بودیم مشغول گشت زنی بودند. افراد كومله با لباس مبدل به آنها علامت می‌دادند و آنها نیز بر زمین می‌نشینند افراد كومله یكی از خلبان ها را دستگیر می‌كند و خلبان دیگر كه طی درگیری زخمی هم می‌شود به پایگاه برگشته و گزارش ما وقع را می دهد. بعد از چندین روز هواپیماهای شناسائی منطقه را شناسایی می‌كنند و برادران رزمنده طی یك عملیات آن منطقه را آزاد و در نتیجه ما نیز آزاد شدیم. آن موقعی كه عملیات صورت می‌گرفت و افراد كومله فراری و متواری می‌شدند من بیهوش بودم و در هواپیما بود كه به هوش آمدم و فهمیدم آزاد شده‌ام. به علت جراحات بسیار سنگینی كه داشتم امكان معالجه‌ام در تهران نبود بعد از 24 ساعت به وسیله بنیاد شهید به آلمان فرستاده شدم. همراه من عده دیگری از برادرانی كه آنها نیز در این عملیات آزاد شده بودند به آلمان آمدند. مدت كمی گذشت تا الحمدالله بهبودی حاصل شد و برگشتم ولی برادرانی بودند كه هر دو دست و هر دو پایشان ناقص شده بود و یا چشمهایشان را در آورده بودند، آنها ماندند تا معالجه شوند.

موقعی كه آزاد به خانه برگشتم كسی را دور و برم نداشتم چون پدرم در زمان شهید نواب صفوی توسط ایادی استعمار شهید شده بود و مادرم همان موقع كه شنیده بود بدست كومله اسیر شده‌ام سكته می‌كند و تا به بیمارستان می‌رسد به رحمت ایزدی می‌پیوندد. در این مدت كه اسیر بودم برادرم كه خلبان بود به شهادت می‌رسد كه جنازه‌اش هم پیدا نشد. شوهر خواهرم همراه با دو تا از بچه‌هایش به شهادت رسیدند. و یكی دیگر از فرزندانش هم به دست مزدوران صدامی اسیر است. تنها من مانده‌ام و یكی دو نفر دیگر از افراد خانواده كه خودم هم الان در خدمت ملت قهرمان منتظر اعلام حمله هستم تا به یاری خداوند همراه دیگر رزمندگان راه قدس را از كربلا باز كنیم انشاء‌الله باشد كه خداوند لیاقت شهادت را نصیب بنده حقیر خودش بفرماید.

والسلام علیكم و علی عباد‌الله الصالحین

راوی: آقابالا رمضانیبی نام : چه قدر خوب گفتی.مرسی.
peyman : دستتون درد نکنه از آگاهی بخشیتون به ملت کرد
جلال : سلام کردها هم جزوی ازمایند اگرخدا بخواهد ازشر کوموله دموکرات واناکه به وطن خدمت میکنن شرشونو میکنیم خیاتکار درهرمملکتی رفتنیست نمیشه که ترک فار عرب لر بلوچ گیلک هرکدام یک فرقه ای درست کنند بگن من اسقلال میخوام چون گردن کلفتم خداسرکوب میکند بوسله واسطه شان انشالله
محمود. الف : با درود با گفت گوها و اظهار نظرهایی که از وابستگان این گروهک ها شنیده ام در دهه ی اخیر آنها به شدت جنایات خود را تکذیب میکنند به خصوص سربریدن که به آن شهره شده اند. تا جایی که من مطلع هستم فیلم های زیادی از جنایات اینها در آرشیوهای تلویزیونی موجود است آیا برای وبگاه شما میسر هست برای تنویر نسل جدید بخش هایی از این فیلم ها را منتشر کنید؟ چون متاسفانه اسناد تصویری در این زمینه در نت بسیار کم منتشر گشته است و ممنون میشوم از طریق ایمیل من را مطلع بفرمایید
بهنام : واقعا بی انصافی ست
مجنون : جناب حاجی رمضانی وقتی نوشتی عکسهای سر بریدن را هم بزار .در دانشگاه و دیگر جاهها میگن کردها سر بریدند اگه عکسی داری نشان بده .
gkj : چرا اینقدر دروغ میکویید بس نیست این همه کشته کشتار
پسر( کرد) : سلام.اجرتون باامام حسین(ع).ولی این شکنجه ها واقعا باوررشون برام سخته.یعنی چنین کارهایی میکنن.الله اکبر
حسن : خیلی مردی با اسوه
فواد : درود بر شرف مدیریت آکام نیوز
علی : حتما فیلم های تخیلی زیاد تماشا می کنی حاجی من با کردها بودم ادمهای نجیبی اند من با کومله و سیاست کاری ندارم ولی محال در یک عروسی کردی انسان سر بریده شوداین بیشتر به یک سناریو شبیه بودتا واقعیت.با این کارها نمی توان ملتی را بدنام کرد بهتراست توبه کنید. ....................................................... پاسخ آکام نیوز: برادر عزیز با تشکر از حضور شما باید به عرض برسانیم در نجیب بودن کردها شکی نیست و کردها قابل احترام هستند برای ما منظور ما این نبود که کردها در عروسی سر بریده اند،منظور گروهکهای تروریست کومله و دمکرات هستند که سر می بریدند لطفا در مطالعه مقالات و گزارشات دقت بیشتری نمایید با تشکر
اسامه : اینا همش نقشه دشمنان اسلام و این مملکته که گروهک درست کنن بفرستن داخل کشور.
رعنا : به خداوند یکتا قسم..راست میگه..گروهکهای کردی همشون عوضی اند......
امیر : گروهگ های کردی!!!!؟؟؟؟ اینهاگرهک هستند ولی اصلا کرد نیستن یک مشت وحشی هستند کردها وطن پرست با غیرت و مهمان نواز هستند شهر های دارای کردهای اهل سنت مثل سنندج هر ساله از لحاظ جرم و جنایت و بزهکاری بهترین شهر ایران میشه برید به آمار ها نگاه کنید(زنده باد ایران هر بژی سیدعلی خامنه ای سروگی کوماری اسلامی ئیران)
محمد : در مقابل شماسر سجده احترام مي گذارم ... شماكه اينقدر پيش خدا ارج وقرب داريد برا ما جوانها دعا كنيد
فاطمه : تاحالااینقدر ازته دل اشک نریخته بودم که الان ریختم براخودم متاسفم که اینقدربی مسئولیتم نسبت به کشورم
علی : در جواب علی میخوام بگم مردم کرد با گروه تروریستی کومله دموکرات و یا پژاک فرق میکنه اگه همین مردم کرد نبود شاید شمالغرب هنوز شاهد درگیری باشه همه جای دنیا خوب و بد وجود داره در کل میخوام بگم واقعا کومله و دموکرات سر سرباران امام خمینی رو با درب حلب سر می بریدن همون کاری که ریگی تو شرق ایران انجام میده زنده باد مردم کرد که بهتر از هرکسی میدونن که فقط اسلام به رهبری امام خامنه ای که باعث عزت و سرافرازی مردم کرد میشه مرگ بر مهتدی مرگ بر هجری مرگ بر حاجی احمدی و مرگ بر اوجلان
شاهد : من خاطرات زیادی در مورد جنایات این احزاب از زبان خود رزمنده ها شندیدم .خدا لعنتشون کنه
روفیا : خیلی تحت تاثیراین متن قرارگرفتم بخداتمام این حرفهاراسته دایی منم دقیقا این طوری به شهادت رسیدند اجرتون باسیدالشهدا
مسعود س : با سلام و تشکر از حاج اقا بالایی بنده کاملا این حرفاتون رو باوردارم چون پدر بنده خود رزنندده در منطقه شمالغرب کشور بود و تعریف کرده بود که به قول ان زمان اعدام قسطی میکردن رزمنده های عزیز مارو از دست اویزون کزده و ذره ذره در بشکه قیر داغ میکزدن خدا لعنتشون کنه اما هر کسی بدونه که این کشور بدون صاحب نیست و جووانان باغیرت زیادی داریم که اگه روزی لازم باشه به صحنه خواهیم امد و خواب و خیال تجزیه طلبی رو به گورشان خواهیم سپرد تا اخر ایستاده ایم هیچکس خیال استقلا نکند که خوابی بیش نیست بنده خود اهل ارومیه هستم و کرد هستم تا پای جان از خاک وطنم دفاع میکنم
رضا : واقعا باور کردنی نیست شیطان هم همچین کارهایی نمیتونه انجام بده من شخصا باور نمیکنم حتی شکنجه کننده ای پیدا شه بتونه و واقعا بتونه اون کارهایی رو که گفتین رو انجام بده. نمیدونم ولی شاید هم اینا واقعا صفت شیطان و شیطانی هم گذشته باشند تا بتونن این اعمال مشمِیز کننده رو انجام بدن
فرهاد سردشتی : ازلحاظ قانون بشری شکنجه روحی وجسمی درست نبوده وهرازاد اندیشی قبول نداردهبس باید به هر طریقی محکوم باید کرد
mana : با شهداي صدر اسلام محشور شويد. واقعن شرمنده رشادت هاي شما هستيم
سارا : یکی از اقوام ما اسیر کومله بوده و سربریدن رو به چشم خودش دیده
کبوتر : هیچوقت یادم نمی ره پسر همسایه مون مثله شده بود. پاسدار بود ما بچه بودیم. جنازشو نذاشتن مادرش ببینه. چون بسته بودنش به درخت و همینطوری ذره ذره گوشتشو بریده بودن تا شهید شده. من وقتی داشتن دفنش می کردن از بین دست و پاهای بزرگترا خودمو رسوندم لب گودی قبر. خالم هم همراه شوهرش که پاسدار بود رفت کردستان.15 سالش بود. وقتی تعریف میکنه که چی کشیده باورکردنی نیس.
سعید روژهلات : لااقل یه کم منطقی داستان پردازی کنید که بشه یک درصدشو باور کرد
مهدی : سلام بر حسین سید و سالار شهیدان و تمام یاران او و همۀ شهدائی که ذکرشون و شرح شهادتشون داده شد و مقتدایشان حسین بن علی (علیهما السلام) بود. درود خداوند بر ایشان. فقط قطعه ای از تاریخ رو که بعد از شهادت سید الشهداء است نقل می کنم: چون آنان سر را بر درختي آويختند، از آن سر تلاوت آية «وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا اَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ»( شعرا، 227. «آنان كه ستم كردند، به زودي مي‎دانند كه به كدام بازگشت‎گاه باز خواهند گشت».) شنيده شد.( ابن‌شهرآشوب، مناقب آل‌ابي طالب، ج4، ص 68.)
admin : عجب فیلم باحالی جنگی و تخیله . برو بابا اکام نیوز دلت خوشه
شهریار : این احزاب کرد یاهرنژاددیگری که بگویند نیستنداین احزاب به هیچ دینی اعتقادندارند بعضی ازبانیان این احزاب درکسوت روحانی دینی پیش نمازهم بوده اند اما کمونیست راصدا میزنند دم ازآزادی میزننددرحالی که اهالی تحت سیطره آنان شبانه جرات بردن زن باردار را به درمانگاه نداشتند وخدامیداندکه جلوی پای مثلا عروس دیدیم که گفتن برایت گوسفندسرببریم یابزغاله (یکی شیخ ودیگری سید)گیرم اخوی توکردستان ساختی چگونه خودت راونه مردمت را ازنوکری نجات میدهی خدامیداند که دردخل وخرج خانواده ات ازراه مشروع درمانده هستی چطورمیتوانی یک کردستان را ازاد آباد مستقل نگهداری یقین بدان برای اربان مونث کم میاوری وخودت بایدجورکشان باشی
شهریار : این احزاب کرد یاهرنژاددیگری که بگویند نیستنداین احزاب به هیچ دینی اعتقادندارند بعضی ازبانیان این احزاب درکسوت روحانی دینی پیش نمازهم بوده اند اما کمونیست راصدا میزنند دم ازآزادی میزننددرحالی که اهالی تحت سیطره آنان شبانه جرات بردن زن باردار را به درمانگاه نداشتند وخدامیداندکه جلوی پای مثلا عروس دیدیم که گفتن برایت گوسفندسرببریم یابزغاله (یکی شیخ ودیگری سید)گیرم اخوی توکردستان ساختی چگونه خودت راونه مردمت را ازنوکری نجات میدهی خدامیداند که دردخل وخرج خانواده ات ازراه مشروع درمانده هستی چطورمیتوانی یک کردستان را ازاد آباد مستقل نگهداری یقین بدان برای اربان مونث کم میاوری وخودت بایدجورکشان باشی
یک منتقد : متاسفانه امروز دنیای اخبار به حدی رو به فساد رفته که هر بچه دبستانی پا میشه ی سایت خبری میزنه!!!! بنده همه ی حرف های شما را قبول دارم اما فقط یک سوال از شما دارم اگر نیروهای اطلاعات یکی از این کومله ها رو بگیرن با هاش چیکار میکنن؟؟ چطور شنکنجه ی کردها را در زندانهای ایران انکار میکنی؟؟؟ اگه فقط یک ذره از اسلام تو وجودتون باشه از حق دفاع میکنید ن از یک ... هر چند میدونم این نظر پخش نمیشه ولی گفتم که وجدان مردت به هوش بیاد
مهدیس : خدا به سر شاهده تنم لرزید خدایا کمکمان کن پیشرو راه شهدا باشیم. اجرتون با سیدالشهدا
جواد : ابالفضلی تاحالا اینقد جنایت رو باهم نشنیده بودم.....دلم پوست شد....
ناهید پورزرین : سلام من برای نگارش رمانی از زندگی یکی از شهدای اسیر در چنگال حزب کوموله تحقیق می کنم که سایت شما را سرچ کردم طبق خاطراتی که این شهید قبل از شهادتش و بعد از آزادشدن از دست کوموله نوشتن اکثر مواردی را که جناب رمضانی بازگو کردند و روشهای مرسوم شکنجه ها را ایشان نیز ذکر کرده اند.لطفا اگر کسی خاطره ایی از این دست و در زمان اسارتش دارد به ایمیل من بفرستتد تا در نشان دادن هرچه بهتر این جنایات با جزئیات بکار رود.باتشکر!
روحی : همه ایرانی هستیم.ولی این حزب وحشی جزو شیاطین ند
امین : واقعا درود به شرف سربازان اسلام لعنت بر گروهک های دجال صفت,درسی بود برای ما بعضی از جوانان جویای حقیقت,خزئبلات مزدوران امپریالیسم رو هم اینجا جدی نگیرید اینا بی ریشه هستند,زنده باد ایران میعادگاه امام زمان زنده باد امت شیعه و سنی روشن دل یا علی
رحمان : این مادر به خطاها داعش زمان خود بودند بلکه بدتر آیا روزی هست که سزای عمل این حرام زاده ها را ببینیم؟
فرزاد : دوتا از دایی های من در جنگ کومله بودن و اونها هم شاهد سربریدن این کـردهای اشغال بودن اصلا همین کردها در جنگ نقده سره بچه 3 ساله رو بریدن و با سه تا تیغ به سینه مادره 23 سالش وصل کرده بودن کرد در عربی به معنای چوپانه و این ها از نسل اعراب سوریه هستن.خون مظلوم جوابش با خداست این ها با جوانان اون دوران ایران این کارارو کردن یعنی با انسان های واقعی واقعامن دست همه این ایثارگران و از همین جا میبوسم اینو من میگم که تا حالا دست پدرمو نبوسیدم از کردها و اعراب ظالم تر ندیدم
صادق : این جنایتکاران کومله و دمکرات کردستان در فروردین 58 با حمایت و همراهی کردهای عراق و سوریه وارد نقده شدند کشتار راه انداختند-برخی خانواده ها را نسل کشی کردند.بر سر جنسیت جنین مادران شرط بندی کردند و شکم مادر رادریده و سر کودک را به سینه مادر میخکوب کردند آیا داعش این جنایات را انجام داده
کورد روژ : جواب به فرزاد:با این دروغ پردازی ها میخوان تنفر از کردها رو رواج بدن و امثال تو باید با آب زمزم دهنتو بشوری اسم کرد رو به زبون میاری.هیچی درمورد کرد نمیدونی زر هم نزن وتوهین هم نکن
میرزا رضا : آقا باید بگم که کرد یک قوم بزرگ هست که هر نوع انسانی در آن پیدا میشه. مثل سایر قومیت ها. انسان هم توش هست حیوان هم. ولی در مورد جنایات کومله و دمکرات باید بگم اولا که این گروهک ها ابزاری دست استکبار جهانی هستند و در راس آن صهیونیست ها که از ترس آگاهی ملت مسلمان دست به فریب و استفاده از این ابزار میکنند. در اوقاتی از حدود سه دهه گذشته این گروهک ها و افراد موجود در آنها گاهی حتی به نفع نظام اسلامی حرکت کرده و همکاری کرده اند ... بطور مثال سال 58 دکتر قاسملو و پالیزبان و چندین نفر دیگر طی یک افسارگسیختگی به شهر نقده هجوم آوردند و چه فجایعی مرتکب شدند که قابل انکار نیست. ولی همین اشخاص یعنی حزب دمکرات در سال 1363 تا1365 با هماهنگی با نیروهای حکومت اسلامی دست به مبارزه با کومله زد که منجر به فرار کومله از ایران شد. یا همین جلال طالبانی در فاجعه 58 نقده خودش و افرادش بودند ولی بعدا تکذیب کرد و سالهای بعد تا این اواخر دست در دست جمهوری اسلامی نهاد و چه کمکها در دوران جنگ به ایران نمود. تا این اواخر هم تا زمان حمله آمریکا در فلکه مدرس ارومیه ساکن بود. و اما بدترین اینها کومله بودند که حتی مردم منطقه هم از آنها وحشت داشتند چون به هیچ دین و ایمون و اخلاقی معتقد نبودند. دست آخر ذکر این نکته ها لازمه که 1- اولا کردها نبودند که سر میبریدند بلکه این گروهک ها بودند 2 - فقط کرد در این گروه ها نبود بلکه اکثرا کرد بودند. ترک وفارس هم زیاد توشون بودند. 3-فقط هم این گروهک ها نبودند که جنایتکار بودند ، بلکه سازمان منافقین از همه پست تر بودند. 4- این خاطرات فوق داستان نیست و تمام حقیقت هم نیست بلکه گوشه ای از حقیقت است و کسی که انکار میکند یا خیلی بچه است و عقلش نمیرسد و یا اینکه خودش رو به نفهمی زده است. بله اینها حقیقت دارد و جنایاتی هست که مستندا در صلیب سرخ ثبت گردیده. یه نکته ای هم به اون دوستی که میگه اگه کسی سر بریده کو عکسش باید بگم که اولا اون موقع کسی که سر میبرید عکس نمیگرفت.... طرفی هم که سرش بریده شده هم یا رفقاش نمیدونم چجوری باید عکس میگرفتند چون اصلا فکرش هم نمیکردند که زنده بمانند چه به اینکه آزاد بشوند و تعریف کنند و احمق هایی هم بگویند کو عکس و مدرکت.... در پایان باید بعرض برسانم که دوستان عزیز کردها انسان های با کرم و دلاور هستند ولی متاسفانه همیشه دشمنان دین اسلام از نا آگاهی و جهل برخی عوام سو استفاده کرده و
محمداله وندی : جواب به فرزاد.... مردحسابی کورد و این حرفا.... مواظب حرف زدنت باش که شخصیت خودتو زیرسوال میبری... من کوردم وجواب شمارو بالحن بدی نمیدم اینم بگم در هر قوم وطایفه ای آدم بد هست
کرد : دستت درد نکنه
کردستانی : داستان بدون انسجام و بی سر و تهی بود. امکان نداره که به اسم آزادی خواهی، کردها شکنجه کنن. از طرفی در جنگ مسلحانه انتظار تعارف شیرینی نداشته باشی. مظلومیت سپاهیی هایی که برای کشتن کردها به کردستان آمدند و کشته و اسیر شدن، خنده داره. سال 57 کردها میدانستند که چه جماعتی قرار است قدرت را در ایران به دست میگیرند این در حالی است که باقی ایران تازه فهمیده.
جنگاور کورد : جواب به فررررررررررررزاد : اولا آشغال خودتی انگار یادت ندادند درست حرف بزنی ، دوما ما کوردها از نسل اعراب و یا نسل دیگه ای نیستیم کورد بودیم و کورد هستیم و کورد هم خواهیم بود ، سوما لابد توقع داری که این رو که ی بچه ی ۳ ساله رو سر ببرند و بعد بدوزنش به مادرش رو باور کنم هههه حداقل ی کم شرم داشته باشید و اینقدر هم دروغ نگید
علی.کورد : واقعا کوردها هرچی که باشند مرام و معرفت و مردانگیشون کم نیست،اگه کوردها زمان جنگ نبودند که الان همه ایران باید به صدام میگفتند دایی..
حميد : براي مسئولين فرهنگي كشورم متاسفم، كه اين سايت را رهاو آزادگذاشته اند تا يكي از اقوام ايراني را آزادانه براي خودنمايي از هم بدرد و ترور شخصيت كند. بنده به عنوان يك كرد كه آن ساليان را به خاطر دارم خدمت همگي عرض ميكنم كردها به عنوان پايبند ترين مردمان ايراين در راه حفظ سنتهاي ايران و ايراني در كشورهاي عراق و تركيه جان بازي ميكنندو در كشور اصلي خود يعني ايران همانند زرتشتيان و ديگر اقوام اصيل بايد مظلومانه تاوان ترك تازي مغولان و عربهاي حاضر باشند. بردار بزرگوار كه مطمئنم اهل جبهه و جنگ نبوده ونيستي امتياز خواهي تو به واسطه بيان اين دروغ ها مايه بسي شرمساري براي بسيجيان مخلص است. شما را به اعراب و ملت تركيه و مغول ميسپاريم . اميد است هر چه زودتر شفاي عاجل نسيب شماگردد.
رضا : بنام خدا مردم کردستان مردم شریفی است. من درزمان جنگ درکردستان زیادبودم کومله هاحمله کردند. اهالی مردم ده راقتل عام کردن حدود 38 نفر از مردم ده اسم ده هم ده دولاب ازمنطقه جاده سنندج به کامیاران بود سال اسفند 1360 کومله ها واقعا جنایت کارند درود برشهدای مردم ده دولاب خدارحمتشان کند مرگ برجلادان کومله.
عو.......... : بی..... چقدر دورغ ???? هان اصلا به شما چه شما چرا آش هر نخودید؟؟؟
مجید از اراک : شهدا شرمنده ایم.دوستان یک سری جنایت ها در کردستان انجام شده اما نباید آن را به حساب مردم کرد گذاشت .خواهشا دوستان با نظر خود ایجاد تفرقه بین مردم ایران نکنند زیرا این همان چیزی است که آمریکا ،اسرائیل وانگلیس از ما میخواهند.
دیار : دستتون درد نکنه ممنون از خبراتون
امیر : لطفا اول متنو بخونید بعد نظر بدید اینا ربطی به کرد ها نداره کومله ها کملا جدا از کرد هان و این جنایات کومله های ملعون کاملا واقعیت داره اگه یکم چشماتونو باز کنید یه سرچ کنید میبیند داعش تو قرن بیستو یک با حمایت کامل آل سعود و آمریکا که دم از حقوق بشر میزنن آدم میزارن تو قفس میبرن زیر ءب خفه شه تازه اینا جنایاتی است که فیلمش پخش شده معلوم نیست اونا که در خفا هست چجوریه یا الله سرفراز باشید آزادگان میهنم به امید ظهور منجی عالم
مسعود از تهران : گروهک های کرد اگر جرات دارید الان این کار را بکنید.وحشی های حیوان صفت البته حیوانات شرف دارن به این وحشی ها.حیوان وقتی سیر هست بی ازار هست.سرباز مملکت برای امنیت امد اونجا سر ش را می برید ابروی مردم کرد را بردید
فرید : حیوان شرف دارد به اینها. حال ام به هم خورد.صد رحمت به سگ هار.اینه چه کثافتهای هست.ابروی بشریت رو بردن.
زهرا : کردها چه ربطی دارن به کومله ها؟ حود کردها هم در عذاب و اذیت کومله ها بودن یه نگاه به خاطرات شهید صیاد شیرازی بیاندازید اشاره مختصری دارد
صادق از سراب : من ترکم.کردها انسانهای شریفین.حساب اونااز جنایتکاران سواست.این نقشه دشمنان برای تفرفه اندازیست آقافرزاد
صادق از سراب : من ترکم.کردها انسانهای شریفین.حساب اونااز جنایتکاران سواست.این نقشه دشمنان برای تفرفه اندازیست آقافرزاد
صادق از سراب : من ترکم.کردها انسانهای شریفین.حساب اونااز جنایتکاران سواست.این نقشه دشمنان برای تفرفه اندازیست آقافرزاد
خطه جنوب : سلام هموطنان عزیز .اون مطالبی که در فوق نوشته شده است صحت دارد اما نه برای مردم کرد ایران اون دسته از وحشی ها کردهای عراق بودن.بنده در مقابل سربازان شهید .سرداران شهید .مردم شهید کرد تا کمر خم میشوم و ادای احترام میکنم .کرد مردمی غیور و بی باک هستن در عین حال مهربان .
مجید : من تو کردستان خدمت کردم و همه ی این ها رو به چشم دیدم که چقدر راحت سر میبریدند شب ها که اصلا نمی شد بیرون بیای دست شویی رفتنی باید یکی هم با خودت میبردی که سرت رو نبرن اونقدر که کردستان به ایران ضربه زد عراق نزد
کانی سور : کومله ها الان در دست داعش هستند و جزای کارهایشان رو داعش بر رویشان اجرا میکند
ابراهیم : هر کی میگه کومله ها سر نمیبریدن تو عروسیاشون و بهشون بر میخوره اگه فیلمآی ذبح جوونای ایرانی از آرشیوا در بیاد چی میگن دیگه، ریگی امروز آینه ایناس، تازه این ریگی تو عصر کامپیوتر این کارا روکرده کومله ها موقع جنگ که هر کی به هر کی بود، من اون موقع های جنگ 10 11 ساله بودم و تو شمال ، تمام بچه های اون موقع اسم کومله ها رو میدونستن و یه جوری شده بود ما از هر کی لباس کردی داشت میترسیدیم، از واقعیت گریز نیست، از گذشته بیاموزد تا آینده ازآن تو باشد....صدام دوره شاه پشت میز مذاکره نشست بعد انقلاب تفنگ گرفت...هر کی با جهالت موجب جنگ و از میان رفتن اینهمه جوونا شد باید جواب خدا رو بده....خدا یکی که مثل هیچکی نیست....برخاستن سخت تر از راه رفتن است....
زاهد : در کثیف بودن گروهک هایی مانند کومله شکی نیست اما در مورد سربریدن همون طور که همه میدونن هدف از سر بریدن ترس انداختن در دل دشمن است همان کاری که اسلام گرا های افراطی انجام میدهند، حال اگر این گروهک ها این کار را انجام داده اند چرا فقط یک عکس از این سر بریدن ها موجود نمیباشد؟ فیلم پیشکشتان. این گونه دروغ ها اثر منفی در انتخاب جبهه حق دارد.
زهرا : ما افتخارمیکنیم ک پدرانی چون شما داریم مرسی بابت اینکه تمام حقایق را ب ما گفتید
یه ایرانی : گروهکهای حروم زاده.همیشه دنبال خیانت به کشور بودن
یاس : سلام واقعا نمیدونم چی بگم . انسان باید خیلی بااراده باشه که بتونه تحمل کنه . اما سوالی دارم این حزب کومله توی ایران فقط توی کردستان بودند یا به استان های دیگه هم وارد شدند مثلا ایلام یا خرم آباد ؟
شاهو : دروغه همه چی دروغ کومه له به راستی ودرستی معروفه فیلم هندیه مگه
یه کورد که تمام اقوام ایرانی رو دوست داره : اونایی که میگن کومله سر بریده و ازین داستانها تحویل مردم میدن یه خورده در مورد دکتر جعفر تحقیق کنید.دکتری که عضو این حزب بود با کول از روستاهای دور افتاده مریض هارو میاورد درمانگاه.کسی که بیمارستان میسازه آیا میخواد مردم و سر ببره؟شما برید جنایات کهریزک و خاوران.و اعدام های خلخالی را تعریف کنید تا مردم بفهمند که سپاه پاسداران چه جنایت هایی مرتکب شده.چه کسی ندا رو کشت؟حتما کومله چه کسی هرروز داره افراد زیر 18سال رو به هر بهانه ای اعدام میکنه؟ آهایی آدم ها پول اینقدر ارزش نداره خودت رو بفروشی.زندگی چه با صد تومن چه 1میلیو میگذره.فقط برید خجالت بکشید
حسین : ما یه همسایه داشتیم سروان ارتش بود در کردستام ماموریت بود اون تعریف میکرد که سر میبریدن حتی یکی از دوستاشو که تازه هم ازدواج کرده بود سر بریده بودن.بودند کسایی که فریب خورده بودن و جذب گروهکها شدن و باسم آزادی جنایت میکردن.
حسین امانی : یکی ازهمسایه هامون سروان ارتش بود ودر کردستان ماموریت بود اون میگفت که سر میبرن حتی یکی از دوستاشو که تازه ازدواج کرده بود سر بریده بودن.بودند کسایی که باسم آزادی جذب این گروهکها شدن و فریب خوردند وجنایت کردن .خ
توجه : اره پسرخاله من فقط 14سالش بود والله فقط 14سال داشت رفت برود جبهه درماشین اتوبوس همگی زیر 187سال بودند والله درجاده همین حرامزاده های کومله //البته به کردستان ایران این گروه ارتباطی ندارندچون بسرعت شرسون از سرملت کم شدوهمان کردهای باغیرت نسل این حرامزاده ها رانابود کردند//اری طفلک حمید 14ساله وبقیه دوستانشان راازماشین پیاده کردند وهمگی غیر ازراننده راسربریدند درماشین گذاشتند به اوگفتند به خانواده هایشان تحویل میدهی پشت سرت نگاه نمیکنی البته ابتدا اوراهم ازارواذیت کردند گفت اینها راببر تا بفهمند کسی که باما نباشد عاقبتش مرگ فجیع است شهید حمید یثربی بچه کوچولویی که همه دوستش داشتند نمونه جنایات این گروهک حرامزاده وطن فروش خیانتکار هست اری گروهکهایی نظیر کومله منافقین واقعا جنایتکار خاین ونجس اشغال ووطن فروش بودند وگرنه ماگروههای ضدحکومت هم داشتیم که هرگز این وحشیگریهاوبیرحمیها وبی انصافیها درنیاوردند این دوگروهک حرامزاده باداعش اشغال نجس دقیقا یکی هستند ومکان دفن هرسه گروهک تروریست درچاه توالت باید باشد وبس
ناشناس : من خودم فرزند یه آزاده وجانباز کردهستم وبه کرد بودنم افتخار میکنم ولی باید بگم شرح این جنایات تماماً واقعیت محضه تمام این جنایات رو از زبان هم بندهای پدرم شنیدم حتی جای چاقوی این گروهک کنار چشم پدرم هنوزم که هنوزه دیده میشه ولی باید بگم اگه به ادارات سنندج یه سری بزنید همین افراد که یه زمانی شنیع ترین جنایات رو انجام میدادند جاهای خیلی حساسی استخدام شدن که باور کنید همون خوی وحشی گری وبی ادبی الان هم تو خونشون هست وحتی به قتلهای که یه زمانی انجام دادن افتخار هم می کنند وباور کنید از نزدیک شاهد به خود نازیدن این افراد بودم.
نجمه : خدمت همه اونهايي كه اين داستان ها رو باور ندارن هنوز هم آدم هاي وحشي مثل كومله ها هستن، نمونشون داعش. از خدا بخواين به اسارتشون دربيايد تا بفهميد داستان پردازی یعنی چی! ما هم دعا می کنیم زودتر اسیر این حیوانات درنده بشید
ارتش : من پدرم یک ارتشی هستش و در زمان جنگ اسیر کومله شده بود اما چون ارتشی بود ازادش کردن چون اونا با ارتش کاری ندارن و...بیخودی کردهارو با کومله یکی نکنید چون مردم کرد وافعا باغیرت و نجیب و دوست داشتنی هستن
حامي : مطمئنأ حساب مردم كرد از كومله ها جداست، همه ما مي دونيم هيتلر ادم خونريزي بوده ولي حساب مردم المان از هيتلر جداست مي دونيم صدام خونريز بوده ولي حساب صدام از مردم عراق جداست داعش خيلي خونريزي كرد ولي حساب داعش از مردم سوريه جداست دولت امريكا خيلي خون ريخت ولي حساب دولت امريكا از مردمش جداست اما... يادمون باشه براي دفاع از مردم آلمان، مردم عراق، مردم سوريه و مردم امريكا نبايد از جنايت هيتلر و صدام و داعش و دولت امريكا چشم پوشی کرد. به دفاع از مردم مظلوم کرد نباید ازجنایات کومله ها چشم پوشی کرد. کومله ها به مردم کردستان هم خیلی ظلم کردن
هیمن : چرا از کومله میترسی ؟؟؟؟ میترسی بیان سرتو بزنن ؟؟؟؟
بهرام : این اراجیف چیه اخه ازخدابترسید که این دروغ ها به این قوم نسبت میدیدو واقغا واسه هم سالام متاسفم که فقط با ی سری حرف های الکی ک تواین سایتا میخونن وبدون داشتن اطلاع کافی قضاوت میکنن چرا هیچ سند ومدرکی از این شکنجه ها که فقط تخیلات وحشی گرایانه خودته نمیداری اخه چقد دروغ چی عایدت شده هااااا لابد توام با این دروغات تونستی تواین مملکت بخوربخور کوفتت کنی
لعنت به گروهکهای کردی : گروههای کردی واقعا همشون وحشی هستن الان به این قیافه حق به جانبشون نگا نکنین موقعیتش پیش بیاد باز هم به اصلشون که همون وحشیت محضه برمیگردن لعنت به ''گروهکهای کردی''من این جنایتکاران رو به عینه دیدم
مهدی : سلام...در مورد جنایات کوردهای کوموله از زبان پدرم خیلی شنیده ام... چه جوونهایی که به دست این وحشی ها سربریده نشده اند....لعنت به ذاتشون....البته همانطور که داعش وحشی ربطی به اعراب عزیز ندارد...این احزاب کوردی هم ربطی به ملت کورد ندارند...
و : خدایا با کیا شدیم هشتاد میلیون
راضیه : واقعا روی داعشو سفید کردن اینا،،، نظر شما رو به روایتی از حضرت امام صادق جلب میکنم که فرمودند، با کردها همنشین نشو زیرا که آنها از نسل شیاطین(جن ) هستند
k : اکام نیوز چرا یه خورده از کار های ایت الله خلخالی در کردستان هم نمینویسی که باز هم اطلاعات عمومی مون بالا بره
محمود : داستان تخیلی خوبی بود ممنون
لعنت بر دروغ گو : فکر نمی کردم چنین داستانهایی را کسانی نادان باور کنند
اریو : باسلام بنده استاد دانشگاه سوربن هستم .ایطوری نیست و کار این کروهکها این نیست وضع.... بهتر از اینا نیست و ... افتضاحه خواهشا مطالعه داشته باشین خواهشا توسعه پیدا کنین
کردستان : مگه ما کردا چی کار کردیم اینقدر بهمون توهین می شه اگه راست می گی فیلم سربریدن رونشون بدین
شیعه حیدر کرار : خواهشن پیامی که قبلا داده بودمو نشون بقیه بدین تا بقیه حرفهای من را هم بشنوند . با تشکر .
علی : من هم با نظره اقا فرزاد موافقم کوردها اکثرآ عضوه دمکرات و کومله هستند و همیشه تجزیه طلب بوده و هستند چه زمان شاه چه الان ولی هی0وقت نخواستند بفهمند که بازیچه دولت ها و حاکمیتها بوده و هستند و فقط جهت پیشبرد اهدافشون ازشون استفاده شده تمام جنایته کوردها(دموکرات،کوموله)بر مردم همیشه در ذهنیت ها میماند حتی نسل جوان هم اینها رو سینه به سینه میشنود از جنایات در استان کوردستان بگیر تا استان ازربایجان غربی (ارومیه و سولدوز*نقده) و همیشه جواب دندان شکنی از ملت ایران گرفته اند 1 فروردین روز اول عیدهم مصطفی هجری رهبره دموکرات کوردستان اعلام حظور در خاک ایران رو کرد و در شهرهایه بانه و مریوان و ارومیه چند نفر از اکراد اعدام به حظور و و به رهبره خود یعنی مصطفی هجری لبیک گفتند و اقدام به سوزاندن پرجم ایران کردند که تصاوریشو هم در تمام فضایه مجازی به عنوان تبلیغ پخش کردند. بله بله گفته ایه این رزمنده دلاور که اسر این جنایت کارا شده بود حقیقت داره خوده کوردهاهم این جنایت هارو از نزدیک دیده و لمس کرده اند،این گروهک هایه تروریستی که دم از دموکراتیک و سوسیالیستی ا خلق کورد میزنند حتی در خوده کورد ها هم خواهان ندارند ولی جوانان کورد باید هوشیار باشند گول این تبلیغات اکراد تروریست رو نخورند مرگ بر پ ک ک اوجالان مرگ بر پژاک عبدالرحمن حاجی احمدی مرگ بر دموکرات مصطفی هجری مرگ بر کوموله علیزاده لعنت به قبره ماموستا حسینزاده و قاسملو که در 58 در سولدوز(نقده) به فتوایه ماموستا حسینزاده و تحریک وی و به فرماندهی قاسملو در سولدوز جنایت ها کردند لعنت بر اسمائیل سیمیتکو هر کس به گفته هایه بنده شک داره میتونم در تلگرام با سند و مدرک و عکس راهنماییش کنم.قبلش10 تااستیکر بدید 👇 لینک t_b77@
رضا : سلام .من ازبچگی نمیدانم چرا ترسی از کردها تو وجودمه و بخاطر چیزهایی که زمان چجنگ میشنیدم .یه احساس ترس از کردها تو من مونده .شاید درست نباشه وکردها خوب باشن ولی بالاخره تاثیر داشتهوالان که 43 سالمه هوس رفتن به کردستان با خانواده وحتی تکی بسرم نزده
منصور کشاورز : سلام من داستان شهید سعید وکیلی رو سال 75 خونده بودم و همون موقع حس خوبی نسبت به کردها نداشتم ولی به واسطه شغلم از سال 84 با کردها آشنا شدم و از حق و انصاف مردمان باشرفی هستن . اینکه تعدادی تحت عنوان کومله یه همچین جنایاتی مرتکب شدن نمیشه به حساب تمام کردها گذاشت یا اینکه تعدادی از اعراب خوزستان با صدام همکاری کردن حسابشون از مردم شریف خوزستان که با دست خالی و بیل و کلنگ جلوی سقوط آبادان رو گرفتن فرق میکنه. در همه اقوام داشتیم وطن فروش شرف نداره . به قومیت هم ربطی نداره تعدادی در سیستان با سپاه جنگوی همکاری میکنن تعدادی درر خراسان با طالبان تعدادی در آذربایجان با پان ترکسیم. خلاصه همه جا داریم . ولی از بین همین مردم وقتی زلزله و سیل هر جای ایران میاد برای کمک بسیج میشن. پس به قومیتها توهین نکنیم.
افسر جنگ نرم : ایکاش این خاطرات بطور رسمی از شبکه های استان های مرزی ( غربی) پخش بشه تا اون عده قلیلی هم که در حال اغفال شدن توسط شعارهای دروغین این گروهک ها برای همراهیشون هست رو ، بیدار کنه و کینه و غضب مردم رو نسبت به این وحوش و اربابانشون بیشتر و بیشتر کنه تا انشالله نابودی کامل اونها ... . انشالله تعالی
ژیله مو : مطمئنم داری چرت میگی...چقد میخوای دروغ بگی...کوردا با این حرفا گول نمیخورن حاجی
شاهو : جنایات اکراد در طول تاریخ: 1- همکاری با مغولان در فتح اربیل و شهرهای آسوری نشین شمال بین النهرین و کشتار سکنه آن و اشغال تدریجی آن مناطق 2- کشتار صدها هزار آسوری در دهه 1840 میلادی در شمال بین النهرین و جنوب شرق آناتولی توسط بدرخان بیگ حاکم بوتان 3- کشتار صدها هزار ارمنی و آسوری در 1915 توسط اکراد بنا بر امرپانترکان عثمانی (گروههای فاشیست موسوم به ترکهای جوان و کمیته اتحاد و ترقی) 4- کشتار دهها هزار آسوری توسط اسماعیل آقا سمکو در استان شمال غربی ایران و غارت مهاباد توسط نامبرده در جنگ جهانی اول 5- همکاری همه جانبه گروههای کرد ایرانی (کومله و دمکرات) با حزب بعث عراق در جنگ ایران – عراق 6- همکاری گسترده اکراد عراق با رژیم های سلطنتی و جمهوری در ایران بر ضد حکومت عراق 7- حمایت گسترده اکراد ترکیه و سوریه( پ ک ک و پ ی د) از رژیم بعث سوریه و بشار اسد بر ضد مردم این کشور و سعی در اخراج قبایل عرب و آسوری از شمال شرق سوریه 8- پاکسازی قومی آسوریان و اقلیتهای قومی و مذهبی در شمال بین النهرین توسط حکومت کردها در شمال بین النهرین و تبانی مسعود بارزانی با گروه داعش در تسلیم شنگال به این گروه تبهکار و نسل کشی یزیدی ها 9- امید بستن اکراد به حملات نظامی ویرانگر آمریکا و اسراییل و حتی روسیه به کشورهای چهارگانه برای فروپاشی آنها و ایجاد دولت مستقل کردی
عباس دره شوری : باسلام .سال 62پسر دایی من اسیر کومله شد.کومله اسیر های ارتشی را با دریافت یک ملیون تومان آزاد میکرد اما پسر دایی من بسیجی بود.از بزرگان قشقایی که در شهر ما بودند نامه گرفتیم وبه کردستان رفتیم.وقتی فهمیدند ترک قشقایی هستیم خیلی احترام کردند و قرار شد یک ملیون بگیرند و اسیر مارا آزاد کنند.از ما پذیرایی کردند و موقع شام باز هم تخفیف دادند و قرار شد پانصد هزار تومان بدهیم .من هفده سال داشتم و دختر یکی از کردهای کوموله آنجا بودو باهم آشنا شدیم.دوباره قرار شد همان یک ملیون را بدهیم اما یک قناصه و سی فشنگ به ما دادند.دختر کرد هم پنهانی از من قول گرفت به کردستان برگردم و یک کلت هم دور از چشم پدرش به من داد.البته پدرش خودش را به نفهمی میزد. پسر دایی را تحویل گرفتیم یک ماه اول اسارت چنان شکنجه شده بود که تا لب مرگ رفته بود.از سربریدن و کشتار سربازان وپاسدارها تعریف های وحشتناک و دور از ذهن هر انسان میکرد.شش ماه بعد هم به خاطر ضربه ها وکتک هایی که خورده بود شهید شد.شهید حسنعلی صابر اسلحه های ما را سپاه گرفت بعد تحویل بزرگان قشقایی داد. شایعه شد کردها را اقوام ما شناسایی کرده بودند و چندین سال بعد چند نفر از آنها را بعنوان فروش ماشین جیپ ولندرور به فارس کشانده وتحویل سپاه دادند.
حسینی : من کرد نیستم ولی عاشق مردم کرد هستم خداوند متعال کومله را با شمرویزید محشور کند
هیوا : به ....چشم همه اشغ.... کوردستان دمکرات و کومله از محبوبیت نود درصدی در کردستان برخوردارند همین ۲۲ تیر ماه امسال بافروان حزب دمکرات کوردستان ایران اکثریت شهرهای استانهای اورمیه ، سنندج و کرماشان اعتصاب کردند شما ف... با پخش چنین اراجیفی بیشتر قصد دارید ملت های ایران را با هم دشمن کنید موفق هم شده اید اما ضرر اصلیش به شما راسیستهای پارررررسی میرسد در آینده نزدیک صاحب دو کویر لوت ومرکزی خواهید شد و بس هر غ.... هم دلتون میخواد بکنید تو کویرهاتون بژی کوردستان
کرمانج. : من کوردم.افتخارهم میکنم.چون اجدادمن باتوجه به اینکه کشورشون کردستان رودرنهایت بی رحمی تجزیه کردند وکوردها روپراکنده کردن ولی همین کوردهای مهربان وشجاع دل رحم ازمرزهای ایران همیشه دفاع کردن.قبول دارم کومله وپژاک جنایات زیادی به اسم کورد وکوردستان انجام دادند.این وحشی هاروجز کوردهاندونین.چون کوردی که اصالت داشتهباشه هیچ وقت جنایت نمیکنه.حرفهای این برادرآزاده روهم قبول دارم.چون وقتی گروهی همراه منافقین واسراییل باشند نباید انتظارداشت رفتار انسانی داشته باشند.اونها هم مثل داعش که خودشونو مسلمان میدونندوجنایت میکنند.کوردهایی هم پیدامیشند که جنایت کنند نسبت به مردم بیگناه.توهمه اقوام همچین جنس های معیوبی بوده وهست.والاهمه ازاخلاق خوب واصالت کوردهای غیور ایران باخبرند.بژی کورد
محمد : سلام دوستان دوستان لطفا زود قضاوت نکنید کردها بسیار خوب و مهمان نوازند ولی در حین حال کمی روحیه ی جنگ طلبی دارند در شهری مثل نقده هر روز کردها و ترکها با هم درگیر میشوند دوستان من خودم شاهد بودم در شهرستان اشنویه بازی فوتبال اشنویه و نقده بود چند جوان اراذل اوباش اشنویه به 2 جوان ترک محمدیار گیر داده بودن بازی که تمام شد بدون دلیل به جونشون افتادن چرا باید اینجوری باشه شهری مث اشنویه پر اراذل و اوباش زندگی نداریم که شبا بخاطر دعواهای دسته ای و موتور سواران تازه یه گروه ساختن به اسم عقرب سیاه واقعا کار زشتیه لطفا یه کم مسئولین به فکر باشند مکانهای تفریحی بسازند سرگرم بشند جوانان ما
ساکی لرستانی : جنایات احزاب گمراه و کوردل قابل انکار نیست اما در عین حال مردم بزرگوار کردستان از این اعمال مبرا هستند. اگر در حوادث کردستان مطالعه ای داشته باشیم خواهیم دید که مردم مظلوم کردستان بیش از هر کس و هر گروه، هدف خیانت و جنایت کومله و امثال آنها بودند و در واقع با جنایات عظیمی که به اسم کردها انجام می‌دادند نام این قوم دیرپای و بافرهنگ را مترادف ناامنی جلوه دادند. من به عنوان یک ایرانی لر به غیرت این قوم که فریب گروهک های تروریستی گوناگونی همچون کومله را نخورده و شرافت خود و میهن را به دلارهای آمریکایی نفروختند درود میفرستم.
۰۰۷ : دروغگو ...
حیدر : خداوند ان شهدای بزرگوار و مظلوم را با امام حسین علیه السلام مشهور کند و ان ملعونین را با یزید
کورد ئیلام : محاکمه شروع شد هردو دستش را از بازو قطع کردن واو را به بهداری بردن تا زخمهاش التیام یابد ودوباره شکنجه شود اگه همش راست باشه این که دروغه ادمی که شاهرگهای دودستش قطع شود چطور در بهداری التیام میابد ان هم در کوه
علی : اونایی که باور نمیکنن این کوموله ها شکنجه گر بودن، پوست کنده شدن سپاهی ها رو توسط کوموله ها سرچ کنین، عکس های جنازه هاشون هست. خدا تو دادن پاداش به قربانیان این شکنجه ها تمام توانشو بخاطر معصومین بکار بگیره آمین. سری بعدی شما کوموله ها شورش کنید، نسلتون منقرضه!!! لعنت ابدی و شکنجه های غیر قابل تصور ابدی جهنم هم برای شما محفوظه، اونایی از شما که به درک واصل شدن دارن تو جهنم عذاب میشن، بقیه شما ها هم به اونها میپیوندین!!!
محمد : جانم فدای ایران
سامان : ببینید این قدر دروغ واسه ابن گروه نسازید این گروه از همه جی بهتره
بی طرف : فیلمنامه ی خوبی بود......
بهیار سابق بیمارستان پاوه : در سال 1360 یکی از مزدوران بدنام حزب تروریست دموکرات بنام عبدالحکیم رضایی نام پلید خویش را بر روی جنازه یکی از پاسداران با سیگار روشن حک کرده بود من در بیمارستان پاوه شاهد این موضوع بودم
آنتی تروریست : جناح مصطفی هجری حزب دموکرات کاملا تحت کنترل هورامی ها و پاوه ای هاست و این مزدوران خودباخته برای مطرح کردن خود در میان مردم کرد و تحت الشعاع قرار دادن جناح خالد عزیزی اقدام به فعالیتهای تروریستی میکنند. کسی نیست که به مزدوران هورامی در حزب بگوید آخر ای بی هویتها و خودباخته ها حزب دمکرات کردستان اگر چیز ارزشمندی بود الان دست مهابادی ها و بوکانی ها و سقزی ها و سنندجی ها بود و هرگز به شما پشت کوهی های هورامی و پاوه ای سپرده نمیشد!!!!!!!!!!!!!!اکراد حقیقی دیگر آینده خودرا در حزب نمی بینند و لذا آن را به کردهای پلاستیکی سپرده اند. پس ای پاوه ای ها و ای هورامی های عضو یا طرفدار حزب از خواب خرگوشی بیدار شوید.
خراسان : این.....را باید از بین برد برای امت اسلام خطرناکند
خراسان : گروهکهای تروریست کردی وحشی و مادرزاد درنده هستند
پارتیان : من اصالتم تاجیک می باشد کردها برادر و خواهر ما هستن لعنت بر دشمنان مردم مظلوم کردستان , کردها وحشی نیستند شما... هستین
ژیار : لعنت به این فاسدها
اکام : این داستان روعم....برات گفته..؟من خودم کوردم همچین داستانی نشنیدم تاحالا.چندتاسایت دیگه هم هستندمثل میهن بلاگ /که کارشون خراب کردن ماهاست.خسته نباشی چاخان نیوز
کردستان : سلام.حاجی ممنون برای داستانت.خدایی احساس غرورکردم.حالاراضیه راست میگفت؟کردهاجن هستند؟ازچه نژادی؟خودم میدونستم تودنیاتک هستیم.جن آدم نماکجای دنیاپیدامیشه؟حاجی .... حیف توکردستان ...ر... نژاد مون روبگوخیلی کنجکاوم.ولی اینومطمئنم ر.. و... ازنژادملائکه هستن.که اینقدربزرگواروتک هستند. ... چی زدی که اینقدر حرف میزنی؟یه دریابادهن ...نمیشه بهتون قول میدم.به نظرمن سربریدن شرف داره به دروغ گفتن علیه یه ملت.آکام نیوزممنون که پت اینارو روآب میندازی.اینوجدی گفتم بازم ممنون آکام نیوز.خدایی تک هستی.موفق باشید.
کورد : دسستت درد نکنه کورد.ممنون ایلام پارتیان 007وهمه دوستان واقعی کورد.ر... و... هروقت اومدی توکوردهاهفت تاشل... باخودتون بیارین.سربریدن مرد میخوادمامردش هستیم.با چاقومیوه خوری میبریم. تایارو اول خفه شه بعد سرش جدا شه..
بابك : ... بر پدر ومادر هرچه دروغ گو ودروغ نويس درود بر شرف هرچه راستگو و راست كردار
حمید : خوب توقع داری این داستان رو در مورد کومله باور کنیم دلیل مدرک مستندت چیه که راست می گی
بی باک : واقعا چه فیلم هندی جذابی دقیقا مثل فیلمای هندی هر چی کتک میخوری هیچیت نمیشه آقای کار گردان فیلمت قشنگ بود ولی اگه آخر فیلم شهید میشدی جذابیتش بیشتر بود اگه اونا اینقد وحشی بودن چطو شد شما آزاد شدی . لعنت به دروغگو
بی باک : واقعا چه فیلم هندی جذابی دقیقا مثل فیلمای هندی هر چی کتک میخوری هیچیت نمیشه آقای کار گردان فیلمت قشنگ بود ولی اگه آخر فیلم شهید میشدی جذابیتش بیشتر بود اگه اونا اینقد وحشی بودن چطو شد شما آزاد شدی . لعنت به دروغگو
راک وجان سینا/بازیگرهالیود : این داستان رو چرااینجابازگوش میکنی تابهت بخندند.ببرش هالیود تامشهور بشی.اینم اضافه کن 20 تاسربریدن همه شون رو با چسب آهن چسبوندیم.آخه مردهای ماآهنین بودن!
حمیدرضااحمدآبادی : هر گز جنایت کاران نمی توانند از دست انتقام فرار کنند تروریست یعنی اخرش مرگ است وترویست ها همان خون آشامهائی که توسط رژیم صهیونیستی اداره وتجزیه می شوند. والسلام علیکم حمیدرضااحمدآبادی کارشناس وتحلیل گر مسائل سیاسی ایران وجهان از تهران
باطرف : داداش چی زدی خداوکیل بگوتاماهم بزنیم.شک ندارم داستانی چیزی خوندی بعدموادزدی ملکه ی ذهنت شده که خودت بجای راوی اول شحص مفردداستان شدی وقهرمان پولادین.این شکنجه هاروهرکول دوام نمیاورده چە جسمی چه روانی حالا توبازتوان داشتی رفتی دنبال شهادت؟دروغ گفتن مهارت میخوادمثل بقیه......
یاس : با سلام شهید دکتر رنجبر که فامیل با ما هستند از آمریکا با همه امکانات پشت پا زده برمیگردند برای دفاع از ایران و در جنگ توسط کوموله تکه تکه مبشوند... درود بر این بزرگمردان بی ادعا
یاس : کلام شهید دکتر غلامعباس رنجبر به استادش:"ریگی از بیابان های ایرانم را با آمریکای شما عوض نخواهم کرد" درود به همه مهربانان و کردان عزیزی که هرگز این فجایع را از مهربانان بااصالت باور نمیکنند
کومله : خود...... اینا رو سر میبرید و تحویل مردم میداد فیلمت قشنگ بود حاجی به حاتمی کیا بگو برات کارگردانی کنه چقد ..... میگی شما راستی.....که پول میده به ش.....نمیره.... دو بچه رو سیرکنه
معصومه : سلام سال ۵۹ و ۶۰ گوشی دست هر کسی نبود اصلا گوشی وجود نداشت نبود از جنایات کومله ها فیلم بگیرند کومله ها بدتر از داعش بودند چقد پاسداران را مظلومانه شهید کردند
نیکو : من برادارم در کردستان خدمت می کرد می گفت ادمهای خوبی هستند ولی از کومله ها که می گفت همیشه ما میترسیدیم هر وقت می رفت خدمت امیدی به برگشتنش نداشتیم
ムⓩみiŋkʊrの : درجواب به علے وفرزدا:هووووووی بفهمین چی میگین هااول برین وضوبگیرین بعداسم کوردبیارین د آخه باشمادوتام اگ ماکوردانبودیم ک الان معلوم نبودخودتون وخونوادتون کجابودین،ماهااینقدغیرت وشرف داریم ک زنامون دارن پابه پای مردامون تومرزهادارن باداعش میجنگن،اون وقت ......رومیبینن،توهرقشروجامعه ای خوب وبدهس این دلیل نمیشه همه ی کورداهاروخراب کنین ماهام شهیدهای زیادی تحویل این خاک دادیم پس خواهشادیگه دهنتوببندواسم کوردوخراب نکن😏
ناشناس : Pargahi: 1- کولی ها طوایفی بسیار پر جمعیت از هندوستان و قسمتی از پاکستان هستند . 2 - لباس محلی کولی ها کاملاً مشابه با لباس محلی کردها است. لباس محلی مردان و زنان کُرد(اکراد یا کولی ، رمه گر و چوپان) شباهت بسیاری با کولی های پاکستان و هند دارد. 3 - زبان کولی ها شاخه هایی از سانسکریت است و موقع مهاجرت از ایران به غرب، زبانشان تا حدودی با زبانهای محلی آمیخته شده و لهجه های مختلفی ساخته شده اند که زبان کردی نیز در همان شاخه هند و فارسی قرار میگیرد. کولی ها در مسیر حرکتشان به اروپا تعدای از آن لغات را هم در کشورهای مقصد رایج کرده اند و از آنرو زبانهای هند و اروپایی تعدادی لغات مشترک دارند. 4 - ختنه کردن دختران در کردستان و ختنه کردن دختران در پاکستان . 5 - اسامی طوایف کولی ها که به ثبت رسیده اند مشابه اسامی طوایف کردها است. مانند: طوایف کولی : کلیلایی، گورونی، سوران، خرات، سور، جات، اردل، کاولی، کراچی، قادریا، خانی، بوکان، لوطی(لوتی) و... طوایف کُردی : کلیایی ، گورانی(گورونی) ، سورانی ، خرات ، زور ، جاف ، اردلان ، کاویانی(کاولیkaweli) ، کرمانچی ، قادری ، خانی ، بوکان ، لوطی (لوتی) و... 6 - اعراب خوزستان به کولی واژه «کوت» را بکار می برند و در آذربایجان واژه «کوت» را به «کرد» اطلاق میکنند. در شرق پاکستان و غرب هندوستان منطقه ای بزرگ بنام «کوت» وجود دارد و شهرها و روستاهای بسیاری با پیشوند و پسوند «کوت» وجود دارند. 7 - در زبان تورکی به کولی می گویند «قراچی» که از واژه «کراچی» گرفته شده و در خراسان به آنها «کرمانچی» می گویند. 8 - کلیلا، نام شهری در استان «راجستان» هندوستان است و به ساکنان آنجا «کلیلایی» گفته میشود. «کولی های کلیلایی» در ایران، «کردهای کلیایی» نامیده میشوند و هر دو گروه بزبان هند و فارسی صحبت میکنند. 9 - خرات، نام شهری در استان «اوتار پرادش» هندوستان است. طایفه خرات در سنندج و کرمانشاه رسماً خودشان را کولی معرفی میکنند و در کتاب «تاریخ مردوخ»، نوشته شده توسط مردوخ کردستانی، طایفه خرات را از کردها معرفی میکند. پس ملاحظه میشود که خود کردها، طوایف «کولی» و «کردی» را در یک مقوله دسته بندی کرده اند. در حقیقت چون طوایف مهاجر کولی کوچ نشین بودند از آنرو واژه «کرد» را برای آنها بکار برده اند. 10 - گورون، نام شهری در استان «کشمیر» تحت کنترل هندوستان است و به ساکنان آنجا «گورونی»
بابک : با سلام . نظرات گوناگون دوستان را خواندم به عرض می رسانم بنده ساکن شهر نقده از استان آ.غ هستم و به چشم خودمان وحشیگری و قضاوت این گروهک ها را لمس کردیم پیشنهاد میکنم به تاریخ نه چندان دور این منطقه و قساوتی که بر مردم این خطه گذشته مطالعه فرمائید آنقدر عکس و سند هست که آدم با دیدنش انگشت تعجب بر دهان میگیرد که خدایا مگر انسان میتواند به همچین درجه ای از قساوت و سنگ دلی برسد . درود به شرف گذشت و ایثار تمام دلاور مردان مقاومت در جبهه شمال غرب و اینکه همچنان راسخ و با صلابت ایستاده ایم زنده باد ایران و ایرانی با غیرت از هر قوم و نژادش
مدافع : منتظر حکم جهاد سید علی خامنه ایم تا امانتان ندهیم
Sina : شانس اوردي ....نزاشتن شايد هم گزاشته باشن روت نميشه بگي ....خوب بو.....توهم زدي
الهام : اینکه این اتفاق افتاده قطعیه سرپاسداران سپاهی جلوعروس ودومادبریده می شده وقربانی بحساب میومده.اینکه میگن کوردی یاسنی بهتره بگم فقط لباس سنی ها رو میپوشن.اصلا خیلاشون کورد نیستن اشتباه نشه مثل داعشی ها اگه لیستاشون رو نگاه کنین ازآمریکایی واسترالیایی وخیلی جاهی دیگه هستن ولی خیلیا فک میکنن داعشی ها همه اعراب جاهلن.واینکه خیلاشون یزیدی وبهایی ووهابی هستن که اینها دین محسوب نمیشه.بابصیرت باشید.اطلاعات جمع کنید باادله حرف بزنید.خدایاری رساند دیدار انشاله درجهاد
الف : شهید املاکی و لاهوتی و ... مال شهر کومله هستند که توی شمال ایرانه و حزب کومله توی کردستان این دوتا چیز فرق دارن فقط تشابه اسمیه
بهنام : گروهک ها را با مردم نجیب ،شجاع و مرزدارکورد اشتباه نگیرید. مردم کورد حافظان دلاور مرزهای غربی کشور هستند.
Mahsan : کردها آ دم های بسیار خوب و شریفی هستن همین کردستان پدر من دوسال باهاشون زندگی کرد چون یه نظامی بود و هنوز که هنوزه از آ نها به خوبی یاد میکنه اما اینهایی که این آ قا تعریف کردند من مشابه آ نرا شنیدم همچین گروه های پس فطرتی هستند اینها روانی های هستند که خدا آ نها را از حیوان پست تر آ فریده همه ی اینها واقعیته خدا لعنتشون کنه
مشکوک : مدرک یا سند برای حرفاتون دارید؟ وقتی اونجا ب دست سپاه افتاد بلاخره ی فیلمی عکسی چیزی از شکنجه ها باید میبود ی مقدار ب نظرم بدون مدرک غیر واقعی ب نظر میاد
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات

آکام نیوز:کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات کردستان ایران به د...
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود

آکام نیوز:جمال پورکریم کە خود را اپوزیسیون و فعال سیاسی کرد ...
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه

آکام نیوز:مصطفی هجری سرکرده مادام العمر گروهک تروریستی حزب م...
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟ چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟

آکام نیوز:عرفان رهنون عضو پیشین کمیته مرکزی گروهک تروریستی م...
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح

آکام نیوز:حزب منحله دمکرات کردستان ایران از زمان تاسیسش در س...

کاریکاتور

یادداشت

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد! عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد!

آکام نیوز/اختصاصی:عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله ...
سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر

آکام نیوز:این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود ...
سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها