۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد ساعت 12:21 PM

عکس روز

22 بهمن 1396 سنندج

نظرسنجی

آخرین اخبار
وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 11172 کد مطلب: 2712  

انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل

آکام نیوز
آکام نیوز:ماجرای سقوط مرحومه فریناز خسروانی مهماندار هتل تارای مهاباد،هنگامی که در مراحل ابتدایی پیگیری قضایی پرونده بود،با سوءاستفاده از احساسات مردم در فضای مجازی به‌تدریج تبدیل به یک مشکل سیاسی- امنیتی برای شهر مهاباد شد و در این میان فرصت طلبان کومله و دمکرات و دیگر گروهکهای کردی بدون اطلاع از اصل ماجرا اقدام به تشویش و تحریک اذهان عمومی کردند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۵ خرداد ساعت 22:35

آکام نیوز:ماجرای سقوط مرحومه فریناز خسروانی مهماندار هتل تارای مهاباد،هنگامی که در مراحل ابتدایی پیگیری قضایی پرونده بود،با سوءاستفاده از احساسات مردم در فضای مجازی به‌تدریج تبدیل به یک مشکل سیاسی- امنیتی برای شهر مهاباد شد و در این میان فرصت طلبان کومله و دمکرات و دیگر گروهکهای کردی بدون اطلاع از اصل ماجرا اقدام به تشویش و تحریک اذهان عمومی کردند.

ماجرای فریناز خسروانی آنطور که گروهکهای کردی در بوق و کرنا کردند نبود و در پشت پرده،حقیقت دیگری پنهان بود.

اما بازار شایعه ها در شبكه‌های اجتماعی به این صورت پیچید كه این خانم در حین فرار از دست یك نفر كه نظر سوئی به او داشته است،سقوط كرده و جان خود را از دست داده است!.

رفته رفته بحث تجاوز از سوی مامور امنیتی هم به این واقعه افزوده شد!.

 ۴ روز بعد از فوت این خانم،تجمعی در مقابل هتل تارای مهاباد صورت گرفت و در این میان برخی فرصت‌طلبان و اراذل و اوباش برای ایجاد درگیری،به بخش‌هایی از هتل آسیب زده و ضمن غارت اموال هتل،آن را آتش زدند.

این در حالی بود كه به گفته معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی شخصی که متهم احتمالی است، فردی است مربوط به بخش خصوصی و هیچ ارتباطی با نهادهای دولتی و امنیتی ندارد؛

این شخص به عنوان مشاور در هتل مستقر شده بود که در خصوص ارتقای درجه هتل به مسئولان هتل کمک کند.

بلافاصله با شروع اعتراض ها،رسانه های معاند و مخالفان نظام به استقبال این حادثه آمده و موضوع را در شبكه های اجتماعی و رسانه‌های خودشان به میل خود منحرف كردند  .

اما پشت پرده این حادثه چه بود؟

متأسفانه در ماجرای شهرستان مهاباد در فضای مجازی افرادی با تحریک فرصت طلبان،به حاشیه‌سازی‌ پرداخته و موضوع از مسیر اصلی خود خارج شد.

۱۳اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در هتل تارای مهاباد مرحومه فریناز خسروی،به‌دلیل مسائل عاطفی و خانوادگی از طبقه ۴ سقوط می‌كند كه منجر به مرگ وی می‌شود و لازم است در همین جا به خانواده وی نیز تسلیت بگوییم.

این خانم بر اثر یك حادثه از بالكن طبقه ۴هتل سقوط و فوت كرده كه فرد مظنونی كه در این ماجرا بازداشت شده برخلاف اعلام رسانه‌های بیگانه اصلا ربطی به نیروهای دولتی نداشته است.

متأسفانه به‌دنبال فضاسازی‌های جهت‌دار رسانه‌های معاند و بخصوص فرصت طلبان کومله و دمکرات،در این خصوص پنجشنبه عده‌ای از جوانان تحریك شده و با تجمع مقابل هتل تارا اقدام به آتش‌كشیدن هتل كردند.

متأسفانه این اقدامات به جایگاهی كه مهاباد در چند سال گذشته با همت خود مردم و مسئولان به آن رسیده بود، ضربه وارد كرد.

حتی گفته می شود قرار بود دقیقا در هفته بعد از این حادثه تلخ،همایشی با حضور برخی سرمایه داران برای سرمایه گذاری در استان آذربایجان غربی برگزار شود که این اتفاق باعث لغو این همایش شد که بیشترین آسیب در این ارتباط به مردم مهاباد وارد شد و این حادثه باعث شد تا این منطقه با دید امنیتی دیده شود.

این در حالی است که در عید نوروز امسال در حدود ۱۰۰ هزار نفر از اقصی نقاط کشور،از مهاباد بازدید كردند و در چند روز آینده نیز قرار بود كه همایش سرمایه‌گذاری در مهاباد برگزار شود.

حال آیا با این شرایط، آیا سرمایه‌گذاری حاضر است كه در مهاباد سرمایه‌گذاری كند؟!

آیا باز هم گردشگران به این شهر باز خواهند گشت؟!

پدر این مرحومه نیز سال‌هاست فوت كرده اما در صحبت‌هایی كه مادر وی با استاندار آذربایجان غربی داشته در واکنش به فضاسازی گروهکهای کردی اعلام كرده كه ماجرا را فقط از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهند كرد و اتفاقات بعدی را محكوم كردند.

اما در همین زمینه خبرگزاری صدا و سیما گزارش کرده که فریناز،هنگامی كه برای جلوگیری از شایعات و شك همكارانش قصد داشته از در پشتی یكی از اتاق‌ها خارج شود، تعادل خود را از دست داده و سقوط كرده و جانش را از دست داده است.

با این حال پس از این حادثه شایعات مختلفی در شبكه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی در این زمینه منتشر شد،شایعاتی که با اصل حادثه زمین تا آسمان تفاوت دارد.

در فیلم دوربین مدار بسته هتل تارا صحنه های ورود و خروج این خانم به اتاق متهم در همان روز به وضوح نشان می دهد که این خانم چندین و چند بار و چند ساعت قبل از حادثه به میل خود بارها و بارها به اتاق شخصی این فرد مراجعه کرده و چند بار نیز در نرده ها و زیرزمین هتل نیز به همین منظور بصورت مخفیانه استفاده کرده است.

در فیلم منتشر شده از هتل تارا مهاباد، دختر مهابادی پیش از روز حادثه نیز مرتبا به اتاق کارشناس مربوطه رفت و آمد داشته است.

در ابتدای فیلم نوشته است:

"قسمتی از ویدئوی دوربین های مدار بسته داخل هتل تارا در اثبات بی گناهی صاحب هتل"

چنان چه فیلم نشان می دهد وی ۲۴ دقیقه از قبل از شروع شیفت کاری به اتاق بازرس وارد می شود و در را باز می گذارد که ۷ دقیقه پس از آن بازرس وارد اتاقش می شود و …

این فیلم بی گناهی صاحب هتل را اثبات می کند و مهر باطلی بر شایعات اخیر در این ارتباط می زند.

مسئولان بارها اعلام کردند که بخاطر حفظ آبروی خانواده مرحومه از بیان برخی حقایق پرهیز می کنند اما با بالاگرفتن تنش و اغتشاشات در این زمینه،این فیلم منتشر شد.

واقعه مشکوک مرگ این دختر جوان مهماندار در هتل تارای شهرستان مهاباد به دستمایه‌ای برای سوءاستفاده رسانه‌ها و جریان‌های کردی تبدیل شد.

شبکه های اجتماعی دوباره از تحلیل های بدون منبع پر شده و ماجرایی که هیچ یک از ابعاد واقعی آن معلوم نیست، به مساله ای جنجالی تبدیل می شود.

با اینکه بلافاصله پس از این حادثه، تحقیقات برای مشخص شدن ابعاد مختلف آن از سوی دستگاه قضایی و نیروی های انتظامی آغاز می شود اما هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه نگذشته که خبرهای جهت دار و عجیبی از آن بر روی شبکه های اجتماعی ظاهر می شود.!

روایت های کاربران این شبکه های که عمدتا با استفاده از عنوان «اخبار منابع محلی و مطلع» شکل گرفته است، سعی می کنند این موضوع را به گونه ای با نهادهای امنیتی مرتبط کنند.!

این شبکه های هنوز چند ساعت از بروز این حادثه نگذشته که شروع به بیان دروغ واقعه کرده و اقدام به خودکشی دختر جوان را برای فرار از مورد تجاوز قرار گرفتن توسط یک مامور امنیتی عنوان کردند؛

موضوع که آنقدر عجیب بنظر می رسید که حتی برخی رسانه های ضدانقلاب نظیر رادیو فردا که اخبار این واقعه را به شکلی جهت دار منتشر می کردند،تاکید داشتند که نمی توانند صحت اخبار را تائید کنند.

جنجال سازی رسانه های کردی و برخی محافل فعال در زمینه تحرکات قومی، برای جلوگیری از انتشار واقعیت های پیرامون این واقعه،در روزهای اول تا حدودی نتیجه داد، اما در ادامه ماجرا و انتشار برخی جزئیات، این محافل سعی کردند با ایجاد تجمع های اعتراضی، موضوع را به روز به روز جنجالی تر کنند.

در این میان برخی اخبار رسیده نشان می دهد واقعه رخ داده در هتل تارا مهاباد در پی یک مساله شخصی بوده و حضور متهم در اتاق محل وقوع حادثه یکی از ابعاد مشکوک ماجرا است که در دوربین دیده می شود.

در این میان معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی نیز در نشست خبری در تشریح جزئیات این واقعه برگزار کرد، درباره برخی جزئیات این حادثه گفت: 

آنچه روشن است اینکه یک آشنایی قبلی بین این دو وجود داشت اما بر اساس معاینات پزشکی قانونی بر روی جسد متوفی، هیچ رابطه غیر اخلاقی بین این دو نفر شکل نگرفته است، اما بدلیل نحوه برخورد و دخالت مدیر هتل که خانواده مرحومه را در جریان آشنایی و دیدار این دو در یکی از اتاق‌ها قرار داده بود، مرحومه تلاش کرده تا برای حفظ آبروی خود و روبرو نشدن با مادرش که به دعوت مدیر هتل به این مجموعه دعوت شده بود از اتاقی به اتاق دیگر از طریق بالکن داخل شود که در همین حین سقوط کرده و جان می‌بازد.

رسانه های گروهکهای کردی با استفاده از همین جزئیات شخصی که فرماندار مهاباد و معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی نیز به آن اشاره داشتند،‌ سعی کرده اند ماجرا به نیروهای امنیتی مرتبط کرده و از این طریق، تجمع های سازمان یافته ای را برای رقم زدم ناامنی در استان ایجاد کنند.

بدون شک با جلوتر رفتن روند تحقیقات این پرونده در روزهای آینده، جزئیات جدیدی از ابعاد آن منتشر خواهد شد که می تواند سودجویی رسانه های بیگانه از این واقعه را روشن تر کند.

.....................................................................................................................

بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل

آکام نیوز:ماجه رای که وتنه خواره وه ی مه‌ڕحوم فه ریناز خوسره وانی میوانداری هوتیل تارای مه هاباد،کاتی که له سه ره تا و ده ستپیکی به دواداچوون و پشکنینی دادوه ری دوسیه که بوو،به سوو ئیستیفاده و که لک وه ر گرتن له هه ستی خه لک و وورده وورده له راگه یاندن و توره کومه لایه تیه کاندا کرا به کیشه و بابه تیکی سیاسی-ئه منیه تی بو شاری مه هاباد و له م نیوه شدا قازانج خوازانی کومه له و دیموکرات و پارته کانی تر به بی ئه وه یکه ئه سل و ئه ساسی مه موزووعه که بزانن و که رامه ت و ئابرووی فه ریناز و بنه ماله که ی له به رچاو بگرن،ده ستییان کرد به تومه ت لیدان و چه واشه کاری و پروپاگاندا له دژی کوماری ئیسلامی و هه روه ها هاندانی خه لک بو رژانه سه ر شه قام و ئاگر تیبه ردانی هوتیل تارا.

ماجه را و چیروکی فه ریناز خوسره وانی به و شیوه ی که تاقمه کوردیه کان بانگه شه و هه راییان بو ده کرد و زورنایان بو لی ده دا نه بوو و له و دیوی نهینی ئه م رووداوه،راستیه کی تر خوی شاردبوویه وه.

به لام هه واله ساخته و به‌ندوباوه کان له مالپه ر و توره کومه لایه تیه کان وه ها بلاو بوویه وه که گوایا ئه م خانمه له کاتی هه لاتن و خو رزگار کردن له ژیر چه پوکی که سی که ویستبووی ده ستدریژی بکاته سه ری هه ولی خوکوشتنی دابوو و له په نجه ره ی ژووره که وه خوی فری دابوویه خواره وه و گیانی له ده ست دابوو.!

وورده وورده هه واله ساخته و دروکان زورتر بوون و باسی ده ستدریژی مه مووریکی ده زگا ئه منیه کان بو سه ر ئه م کچه به رووداوه که زیاد کرا و هتد...!

چووار روژ له دووای مه رگی ئه م خانمه،گردبوونه وه یه ک له به رده م هوتیل تارای مه هاباد ئه نجام درا و له م نیوانه دا ژماره یه ک خه لکی قازانج خواز و ئاژاوه گیر و تیکده ر بو درووست بوونی بشیوی و شه ر،خه ساره تییان به به شی له بینای ئه م هوتیله گه یاند و هه روه ها ده ستییان دایه تالان کردنی ئامیر و که ل و په له کانی ئه م هوتیله و له دوایشدا ئاگرییان به ردایه هوتیله که.

ئه مه له حالیکدا بوو که به ووته ی جیگری سیاسی،ئه منیه تی پاریزگاری ئازربایجانی روژئاوا،ئه و که سه ی که پی ده چی تاوانباری ئه م رووداوه بی کارمه ندی سه ر به یه کی له کومپانیا تایبه ته کانی بواری گه شت و گوزاره و هیچ پیوه ندیه کی له گه ل ناوه نده کانی حکومه ت و ده زگا ئه منیه کان دا نیه.

ئه م که سه وه کوو راویژکار له م هوتیله دا جیگیر کرابوو و سه رقالی کارکردن بوو و ئه رکی ئه وه بوو تاکوو بو بردنه سه ره وه ی ئاستی خزمه تگوزاری و پله به ندی ئه م هوتیله،یارمه تی به ریوبه رانی هوتیل تارا بدات.

به لام نهینی و ئه و دیووی راستی ئه م رووداوه چی بوو؟

به داخه وه له ماجه را و رووداوه که ی شاری مه هاباد له مالپه ر و توره کومه لایه تیه کاندا هه ندی که س به هاندانی خه لک،ده ستییان کرده چه واشه کاری و تومه ت لیدان و ساخته کاری و به م کردارانه هه ولییان دا بابه ته که به لاریدا به رن.

۱۳ گولانی رابردوو له هوتیل تارای مه هاباد مه‌ڕحوم فه ریناز خوسره وانی،به هوی بابه تی سوزداری و بنه ماله ییه وه به قاتی چوواره می هوتیل تارا ده که ویته خواره وه و گیانی له ده ست ده دات و به پیویستی ده زانین لیره وه سه ره خوشی له بنه ماله ی ناوبراو بکه ین.

ئه م خاتوونه به هوی رووداویکه وه له په نجه ره ی قاتی چوواره می هوتیله که وه به ر ده بیته وه و گیانی له ده ست ده دات و ئه و تومه تباره ی که له لایه ن هیزه کانی پولیسه وه ده ست به سه ر کراوه به پیچه وانه ی ئیدیعا و راگه یاندنی مالپه ره بیگانه و نه یاره کانه وه به هیچ جوری پیوه ندی به هیزه کانی حکومه ته وه نه بووه.

به داخه وه به هوی ساخته کاری و چه واشه کاری ئامانج دار و به رنامه بو داریژراوی مالپه ره نه یار و دوژمنه کانه وه و به تایبه ت قازانج خوازه کانی کومه له و دیموکرات ،هه ر له م پیوه ندیه دا روژی پینجشه ممه ی رابردوو هه ندی له گه نجانی فریو خواردو و هاندراوی مه هاباد له به رده م هوتیل تارا کوبوونه وه و ئه م هوتیله ییان ئاگردا و که ل و په له کانییان به تالان برد.

به داخه وه ئه م کرده وانه گورز و خه ساره تیکی گه وره ی به ر شاری مه هاباد خست،ئه و شاره ی که به هه ول و تیکوشانی چه ندین ساله ی خودی خه لکی ئه م شاره و به رپرسانی ئه م شاره وه ده ست هاتبوو.

ته نانه ت ده ووتری بریار وا بوو هه فته ی دووای ئه و رووداوه،کوربه ندیکی ئابووری به به شداری و ئاماده بوونی سه رمایه داران بو سه رمایه گوزاری و وه به رهینان له پاریزگای ئازربایجانی روژئاوا به ریوه بچیت،که ئه م رووداوانه بوونه هوی ئه وه یکه ئه م کورربه نده ئابووریه هه لبوه شیته وه و زورترین زه ره ر و خه ساره ت له م باره وه به ر خه لکی شاری مه هاباد که وت و دیسان ئه م رووداوه بووه هوی ئه وه یکه به روانگه و دیدیکی ئه منیه تیه وه سه یری ئه م ناوچه یه بکری.

ئه مه له حالیکدایه که له روژانی جه‌ژنی نه وروزی ئه مسال دا،نزیکه ی ۱۰۰ هه زار که س له شوینه جیاجیاکانی ئیرانه وه ،سه ردانی شاری مه هابادییان کردبوو و گه شتیاریکی زور روویان له م ناوچه یه کردبوو،له چه ند روژی داهاتوودا بریار وابوو که کوربه ندی سه رمایه گوزاری له شاری مه هاباد به ریوه بچیت.

ئیستا و ئایا به م ره وش و بارودوخه ی که هاتوته پیش،ئایا سه رمایه گوزار و وه به رهینه ری ئاماده یه له شاری مه هاباد سه رمایه گوزاری بکات؟!

ئایا دیسان وه کوو جاران گه شتیاران روو ده که نه وه ئه م شاره؟!

باوکی ئه م کچه مه‌ڕحومه چه ندین سال له مه وبه ر ره حمه تی خوای کردووه به لام له و قسانه ی که دایکی فه ریناز له گه ل پاریزگاری ئازربایجانی روژئاوا ئه نجامی داوه و له کاردانه وه به بلاوکردنه وه ی هه والی ساخته و چه واشه کاری پارته کورده نه یاره کان رایگه یاندووه که ئه م دوسیه ته نها له ریگه ی یاساوه به دواداچوونی بو ده که ین و رووداوه کانی دووای مه رگی فه رینازی ئیدانه کرد.

به لام هه ر له م پیوه ندیه دا هه‌واڵده‌ری فه رمی ده نگ و ره نگی ئیران راپورتی له وه دا که فه ریناز کاتی بو پیش گرتن له گومان و قسه گواستنه وه ی هاوکاره کانی و بنه ماله که ی ویستوویه تی له ده رگای پشته وه ی یه کی له ژووره کانی هوتیله که وه خوی ده رباز بکات،له کاتی هه لاتن به شیوه یه کی په شوکاو بو خواره وه به ر ده بیته وه و خوی پی ناگیریته وه و ده که ویته خواره وه و گیان له ده ست ده دات.

به م حاله وه له دووای ئه م رووداوه هه والی ناراست و ساخته ی به ربلاو له مالپه ر و توره کومه لایه تیه کان له م باره وه بلاو بویه وه،ئه و هه واله ناراستانه ی که له گه ل ئه سل و ئه ساسی رووداوه که یه ک ناگرنه وه و زه مین تاکوو ئاسمان له یه ک دوورن.

له گرته ی ڤیدیۆیی کامیراکانی هوتیل تارا،کاتی هاتوچوو کردن و روشتنه ژووره وه و هاتنه ده ره وه ی ئه م خانمه و سه ردانی بو ژووری تاوانباره ده ستگیر کراوه که به ئاشکرایی و به روونی ده بینری که ئه م خانمه چه ندین و چه ند جار و چه ند کاتژمیر پیش له روودانه ی که وتنه خواره وه ی له سه ر خواست و مه یلی خوی چه ندین جار سه ردانی ژووری تاوانبار ده کات و چه ند جاریش له ریگه ی ده رگای ژیرزه مینی هوتیل تاراوه به دزیه وه و به بیده نگی ده رواته ژووری ئه و تاوانباره.

له و گرته ڤیدیۆیه ی که له کامیراکانی هوتیل تارا بلاو کرایه وه،ئه و کچه مه هابادیه پیش له روژی رووداوه که ش چه ندین جار هاتوچووی بو ژووری ئه و که سه کردووه.

له سه ره تای گرته ڤیدیۆیه که نووسراوه:

"به شی له و گرته ڤیدیۆیه ی کامیراکانی هوتیل تارا که بی تاوانی خاوه نی ئه م هوتیله له ئاست ئه و رووداوه ده سه لمینی "

هه روه ها که له و گرته ڤیدیۆیانه ده ر ده که ون،فه ریناز ۲۴ خوله ک پیش له ده ستپیکی شفتی کاری خوی سه ردانی هوتیل ده کات و ده رواته ژووری ئه و که سه و ده رگاکه به ته واوه تی پیوه نادات و ۷ خوله ک له دوای فه ریناز ئه و که سه یش ده رواته ژووره که و ....

ئه م گرته ڤیدیۆیه بی تاوانی خاوه ن هوتیل تارا ده رده خات و موریکی به تال ده نی به سه ر ئه و هه موو بوختان و تومه ت و هه واله ساختانه ی که ده رباره ی ناوبراو له م باره وه بلاو بوونه وه.

به رپرسان چه ندین جار رایانگه یاند که له به ر پاراستنی حورمه ت و ئابرووی بنه ماله ی فه ریناز،ئیزن به خویان ناده ن هه ندی له راستیه کان بلاو بکه نه وه و ئه م بابه ته شتیکی بنه ماله یه و ناکری له راگه یاندنه کاندا باس بکری،به لام له گه ل چونه سه ره وه ی گرژی و ئالوزیه کان له دووای ئه م رووداوه،ئه م گرته ڤیدیۆیه به ناچاری بلاو کرایه وه.

ماجه رای که وتنه خواره وه و مه رگی ئه م کچه گه نجه ی میوانداری هوتیل تارای شاری مه هاباد کرابوو به بیانوویه ک بو سوود وه رگرتن و سوو ئیستیفاده ی راگه یاندن و مالپه ره کانی پارته کوردیه کان.

توره کومه لایه تیه کان دیسان پر ببو له لیکدانه وه و شیمانه و زانیاری بی سه رچاوه،رووداوی که هیچ کام له لایه نه کانی روون نیه ده بیته بابه تیکی جه نجالی و ئالوز.

ویرای ئه وه یکه به خیرایی و دوابه دووای ئه م رووداوه،په‌یجۆری و به دواداچوون بو ئاشکرا کردنی لایه نه شاراوه و جوراوجوره کانی ئه م رووداوه له لایه ن ناوه ندی دادوه ری و هیزه کانی پولیسه وه ده ستیپیکرد به لام هیشتا چه ند کاتژمیر به سه ر ئه م رووداوه تینه په ری بوو که هه والی ساخته و ناراست و ئامانج دار و سه یر و سه مه ره له م باره وه له راگه یاندن و توره کومه لایه تیه کانه وه بلاوکرایه وه.!

گێڕانه‌وه‌ کانی به کارهینه رانی ئه م توره هه والنیریانه که زورتر له ژیر ناوی (هه والی سه رچاوه ی خومالی و ئاگادار) بلاو ده کرینه وه،هه ول ده ده ن ئه م رووداوانه به جوری پیوه ستی بکه ن به ناوه نده ئه منیه کانه وه.!

ئه م که نال و مالپه رانه هیشتا چه ند کاتژمیر له و رووداوه تیپه ر نه ببوو که ده ستییان کرد به بلاوکردنه وه ی درو و چه واشه کاری و هه ولی خوکوشتنی ئه م کچه گه نجه ییان بو ده رباز بوون و خورزگار کردن له ده ستدریژی له لایه ن مه مووریکی ئه منیه تیه وه گیرایه وه؛

ئه و رووداوه ئه وه نده سه یر و سه مه ره ده بینرا که ته نانه ت هه ندی له راگه یاندنه دژبه ر و نه یاره کانی وه کوو رادیۆ فه ردا (رادیو فردا) که هه والی ئه م رووداوه ییان به شیوه یه کی ئامانج دار بلاو ده کرده وه،ئاماژه ییان به وه دا که ئه وان وه کوو توری هه والده ری ناتووان چونیه تی و راستی ئه م رووداوه پشت راست بکه نه وه.

هه را نانه وه و جه نجالی مالپه ره کوردیه کان و بری له و ناوه ندانه ی که له پیوه ندی ده گه ل جوولانه وه و هه‌ڵسووڕانی بیری جیای خوازی ئیش ده که ن،بو ریگرتن له بلاوبوونه وه ی راستییه کان و لایه نه شاراوه کانی ئه م رووداوه له روژانی سه ره تایی تا راده یه ک ئاکامی بوو و تووانیان ببن به له مپه ر و به ربه ست له ئاست بلاوکردنه وه ی زانیاری و هه والی راست و درووست له م باره وه،به لام له دریژه ی ئه م رووداوه دا و به بلاوبوونه وه ی هه ندی له وورده کاریه کانی ئه م رووداوه،ئه م تاقم و ده ست و پیوه ندیانه هه ولییان دا به ریکخستنی گردبوونه وه ی ناره زایه تی ئه م بابه ته روژ له دوای روژ گه وره تر و ئالوزتری بکه ن.

له م نیوانه دا جیگری سیاسی پاریزگاری ئازربایجانی روژئاوا له کوبوونه وه یه کی روژنامه وانی دا که بو راڤه کردنی ووره کاری ئه م رووداوه سازی کردبوو،ده رباره ی هه ندی له وورده کاریه کانی ئه م رووداوه دووا و ووتی:

ئه وه یکه روون و ئاشکرایه ئه وه یه که یه کتر ناسین و دوستایه تیه کی پیشوو له نیوان ئه م دوو که سه دا هه بووه به لام به پی پشکنینی پزیشکی یاسایی له سه ر ته رمی ئه و کچه گیان له ده ست دراوه،هیچ چه شنه پیوه ندیه کی ناشه رعی و سیکسی له نیوان ئه م دوو که سه دا رووی نه داوه،به لام به هوی شیوازی هه لسوکه وت و ته داخولی به ریوبه ری هوتیل تارا که بنه ماله ی ئه م کچه ی ده رباره ی پیوه ندی و دیدار و چاوپیکه وتنی ئه م دوو که سه، له یه کی له ژووره کانی هوتیل تارا،ئاگادار کردبوو،فه ریناز هه ولی دابوو تاکوو بو پاراستی حه یا و ئابرووی خوی و رووبه روو نه بوونه وه له گه ل دایکی که له سه ر ئاگادار کردنه وه و بانگهیشتی به ریوبه ری هوتیل بو ئه م شوینه بانگ کرابوو،له ژووریکه وه بو ژووریکی تر روشتبوو و له ریگه ی په نجه ره ی ژووره کانه وه هه ولی دابوو خوی ده رباز بکات که له م کاته دا بو خواره وه به ر ده بیته وه و گیان له ده ست ده دات.

مالپه ری تاقمه کوردیه کان به سوود وه ر گرتن له م وورده کاری و زانیاریانه که له لایه ن قائیمه قامی مه هاباد و جیگری سیاسی پاریزگاری ئازربایجانی روژئاوا باس کرا،هه ولییان دا تاکوو ئه م رووداوه ببه ستنه وه به هیزه ئه منیه کان و له م ریگه وه به چه واشه کردن و هاندانی خه لک گردبوونه وه ی ئامانج دار بو بشیوی و ئالوزی و هه روه ها نا ئارام کردنی ئه م پاریزگایه وه ریبخه ن.

بیگومان له گه ل پیش وه چوونی دوسیه ی ئه م رووداوه و ده رکه وتنی لایه نه شاراوه کان له روژانی داهاتوودا،وورده کاری نوی و زیاتر ده رباره ی لایه نه شاراوه کانی ئه م رووداوه بلاوده کریته وه و به م جوره سوود وه رگرتن و هه ل قوستنه وه ی مالپه ره نه یار و بیگانه کان له پیوه ندی به م رووداوه روون تر ده بیته وه و هه مووان زیاتر رووی راستی ئه م پارته دژبه کوردانه یان بو ده ر ده که وی.ناشناس : از کی تا حالا کومله و دموکرات ناموس پرست شدند. کومله و دموکرات همدست صدام بودند و در کمپ هایشان از دختران و زنان کرد بیشترین سواستفادهای جنسی را میکنند.
ناشناس : از کی تا حالا کومله و دموکرات ناموس پرست شدند. کومله و دموکرات همدست صدام بودند و در کمپ هایشان از دختران و زنان کرد بیشترین سواستفادهای جنسی را میکنند.
مسعود : گزارش بسیار خوب و عالی بود دستتون درد نکنه واقعا خوب بود خسته نباشید فقط سوالی داشتم این سایت متعلق به وزارت اطلاعاته؟؟
sh : میشه در مورد این فیلم بیشتر توضیح بدید؟آیا راسته مادر فریناز اومده و اون دختر از ترس مادرش از نرده ها آویزان شده و مرده؟
TAHA : aKAM JAN KHOB BOD DAST MARIZAD
....... : فریناز حالا آدم قحطی بود با یه پولدار غیر کرد؟!!
قاضی : این سایت رو دکتر عرفان اداره می کنن؟چرا شناسنامه ندارید به قول دکتر روحانیتون ههه
saeed : این سایت رو هر کی اداره نمیکنه قاضی ساده این سایت رو سپاه اداره میکنه و کارکنانشم از افسرای عالی رتبه سپاه پاسداران هستن
aso : درود بر آکام نیوز
علی محمدنصیری لرستانی : مرسی آکام نیوز عزیز،بهرحال واقعیت رو گفته،وقتی فضای منطقه امنیتی بشه،سرمایه گذاری صورت نمیگیره،اما وقتی سرمایه گذاران بیان،اشتغال زیادمیشه،خانواده هابجای مهاجرت به شهرای بزرگ توی همون منطقه مشغول کارمیشن،رفاه امنیت زیادمیشه،بیمارستانهای مجهز،ادارات دولتی،سرانه فضای سبز مثل پارکها،آب شرب،آسفالت جاده ووووهزارپوئن مثبت،بنظرم فقط نون مردم بیچاره اون منطقه رو آجر کردن،اینکه کی پشت این سایته ومدیریتش باکیه مهم نیست،ببینیدچی میگه؟حرف حق هم جواب نداره،آکام نیوز لطفا نظر منو منتشر کن
مسعود : .باید فرهتگ مردم افزایش پیدا بکند سطح دانایی مردام افزایش پیدا کنند.مردم شهرهای دیگر به شمال کشور سفر میکنند.اما به استان کردستان سفر نمی کنند البته جدیدا به شهر بانه سفر میکنند.همه کشورهای دنیا به دنبال توریست هستند.مرزها رو حذف میکنند روادید رو حذف میکنند.که رفت امد راحت شود و توسعه راحت انجام شود.
افشین : آفرین به این چیزاری که در مورد این دختر نو شتین این حقه ها چیه ساختید،مطمئین باشدی این دنیا هم نبشه اون دنیا جزاشو میبینین شما از خدا نمیترسین خدا
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات

آکام نیوز:کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات کردستان ایران به د...
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود

آکام نیوز:جمال پورکریم کە خود را اپوزیسیون و فعال سیاسی کرد ...
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه

آکام نیوز:مصطفی هجری سرکرده مادام العمر گروهک تروریستی حزب م...
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟ چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟

آکام نیوز:عرفان رهنون عضو پیشین کمیته مرکزی گروهک تروریستی م...
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح

آکام نیوز:حزب منحله دمکرات کردستان ایران از زمان تاسیسش در س...

کاریکاتور

یادداشت

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد! عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد!

آکام نیوز/اختصاصی:عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله ...
سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر

آکام نیوز:این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود ...
سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها